Reklama

Reklama

Wybrano najlepsze europejskie restauracje. W Polsce króluje krakowski lokal

O gustach się nie dyskutuje, jednak krytycy kulinarni i tak to robią. Ranking World Culinary Awards wyłonił najlepsze restauracje na świecie, a także w Polsce. Jeśli chodzi o nasz kraj, to najwyższe miejsce spośród rodzimych lokali zajęła krakowska "Fiorentina". Co można zjeść w tej restauracji?

Krakowska restauracja najlepszą w Polsce

Restauracja "Fiorentina" została ogłoszona najlepszą w Polsce, była również nominowana do nagrody głównej. Miejsce to znajduje się w Krakowie i zajęło najwyższą pozycję w rankingu World Culinary Awards spośród wszystkich restauracji w naszym kraju. Lokal mieści się przy ulicy Grodzkiej. Jego obecnym szefem kuchni jest Robert Poczwara, niezwykle doświadczony kucharz, który kulinarne umiejętności szlifował we Włoszech.

"Najlepsza polska kuchnia w Krakowie" - takimi słowami opisuje się sama restauracja na swojej stronie internetowej. Jak się okazuje, hasło ma odzwierciedlenie w rzeczywistości. "Fiorentina" informuje także o poprzednich nagrodach i wyróżnieniach Akademii Gastronomicznej, magazynu "Forbes" czy przewodnika "Gault&Millau".

Reklama

"Fiorentina" serwuje kuchnię polską, a także włoską. Jej specjalnością jest wołowina, a menu zmienia się wraz z porami roku. W parze z jakością idzie również cena - niestety za dania w restauracji zapłacimy dość sporo. Przykładowo zupa grzybowa z kluskami z serem kosztuje 36 złotych, a sezonowana polędwica wołowa z sosem z czerwonego wina i karmelizowaną cebulą - 126 złotych.

Czytaj także: Polskie dania w czołówce najlepszych narodowych kuchni świata 2022 roku!

Ranking World Culinary Awards

World Culinary Awards to ranking, w którym restauracje z całego świata są co roku oceniane w kategoriach regionalnych oraz tematycznych. Za projekt odpowiadają organizatorzy World Travel Awards, czyli nagród przyznawanych w branży turystycznej.

Za najlepszą restaurację w Europie uznano słynną włoską "Uliassi". Jest ona zlokalizowana w miejscowości Senigallia w Marchii. Z kolei z polskich lokali oprócz "Fiorentiny" wyróżniono także inne krakowskie restauracje - "Bottiglieria 1881" i "Zazie Bistro" oraz "Butchery & Wine" z Warszawy.

Zobacz również: Upiorna latarnia we Wrocławiu. Internauci zachwyceni: "Potwór z Beksińskiego"

INTERIA.PL
Dowiedz się więcej na temat: restauracje | Kraków

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy