Zagadka matematyczna dla bystrzaków. Tylko 1% osób zna prawidłowe rozwiązanie

Karolina Woźniak

Karolina Woźniak

Wiele osób poległo na tym zadaniu
Wiele osób poległo na tym zadaniuopracowanie własneINTERIA.PL

Zadanie, z którym aż 99% użytkowników ma kłopot

Eklerek jest dwa razy droższy od pączka. Jeżeli Pani Ania kupiła trzy eklerki oraz dwa pączki i zapłaciła 10 zł. Ile kosztuje jeden eklerek?
Logiczne myślenie to ważna umiejętność
Logiczne myślenie to ważna umiejętność@photoimagesmateriał zewnętrzny

Ile Ania zapłaciła za eklerka? Odpowiedź może zaskoczyć

  • Eklerek=2x
  • Pączek= x
  • 6x+2x=10 
  • 8x=10\:4
  • 2x=2,5
Eklerek kosztuje 2,50 zł.
Zdanowicz pomiędzy wersami. Odc. 74: Joanna SzulcINTERIA.PL