Zagadka matematyczna: Tylko osoby o wysokim IQ znają prawidłową odpowiedź

Podczas rozwiązywania ćwiczeń matematycznych, rozwijasz wiele umiejętności. Mogą być one związane z logiką, rozwiązywaniem problemów, czy koncentracją. Takie zagadki potrafią także służyć do mierzenia ilorazu inteligencji. Czy uda ci się rozwiązać naszą podchwytliwą łamigłówkę? Tylko prawdziwy geniusz wie, ile wynosi równanie. Powodzenia!

Prosta zagadka, która sprawia wiele problemów
Prosta zagadka, która sprawia wiele problemówopracowanie własneINTERIA.PL

Zagadka matematyczna na poziomie 3 klasy podstawówki

Ćwiczenia matematyczne mogą być dostosowane do wieku i umiejętności intelektualnych osób rozwiązujących. Oto zagadka, która, choć wydaje się prosta, to sprawia internautom wiele problemów. Najpierw postaraj się oczyścić swój umysł, gdyż stres może wpłynąć na jakość rozwiązywania zadania. Następnie przeczytaj poniższe równanie i postaraj się je wykonać w mniej niż 10 sekund. Gotowy? Start!

1 + 2 x 3 - 4 + 5 = ?
Kliknij w obrazek i sprawdź nasze pozostałe testy
Kliknij w obrazek i sprawdź nasze pozostałe testyopracowanie własneINTERIA.PL

Poprawna odpowiedź

Udało ci się rozwiązać naszą zagadkę matematyczną? Oznacza to, że masz bardzo wysoki iloraz inteligencji. Gratulacje! Jeżeli nie podołałeś ćwiczeniu, to nic się nie stało. Być może jesteś zmęczony? Pamiętaj, że na wykonywanie zadań wpływa wiele czynników, między innymi stres i wyczerpanie. Oto prawidłowa odpowiedź:

  • 1 + 2 × 3 - 4 + 5 = ?
  • 1 + 6 - 4 + 5 = ?
  • 7 - 4 + 5 = ?
  • 3 + 5 = 8
INTERIA.PL
Masz sugestie, uwagi albo widzisz błąd na stronie?
Dołącz do nas