Reklama

Znaki, że się komuś podobasz - psychologia wskazuje, na co zwrócić uwagę

Jak zachowuje się osoba, której się podobasz? Czy można dowiedzieć się tego, obserwując gesty i mowę ciała? Jak najbardziej! Psycholodzy tłumaczą, na co zwrócić uwagę, by zyskać natychmiastową pewność.

Miłość w próbówce

Miłość to chemia i nic więcej? Niektórzy tak właśnie patrzą na ten piękny stan. Inni doszukują się w miłości czegoś więcej, duchowego dialogu, mistycznego połączenia, a nawet przeznaczenia. Nie można jednak zignorować pewnych neurochemicznych procesów, które towarzyszą zakochiwaniu się. Dotyczy to i tej pierwszej iskry, jak i późniejszych etapów ewolucji uczucia. U osoby, która "złapie miłosnego wirusa" w mózgu zaczynają wydzielać się oksytocyna i wazopresyna - hormony stymulujące mechanizm nagrody w naszym organizmie. Równocześnie czujemy motywację do działania i wzrost poziomu energii życiowej dzięki podwyższonemu poziomowi dopaminy.

Reklama

Tymczasem spadający poziom serotoniny pozwala zakochanym na zapomnienie o tak przyziemnych problemach jak np. głód. Badania z 2000 roku wskazują, że mężczyźni potrzebują średnio 97 dni, żeby się zakochać, a kobiety 137. Zanim to wszystko jednak nastąpi, musimy się sobą wzajemnie zauroczyć. Czy już w czasie pierwszego spotkania można wydedukować, czy podobamy się drugiej osobie? Tak. Są pewne znaki, które psycholodzy uznają za jednoznaczne sygnały. 

Czytaj także: To godzina kochanków. Ustalono, kiedy seks smakuje najlepiej

Sześć oznak, że się komuś podobasz

  • Pierwszą oznaką, na jaką możemy zwrócić uwagę, są rozszerzone źrenice. Łatwo go interpretować, ponieważ nikt nie może świadomie kontrolować rozmiaru swoich źrenic. 
  • Kolejnym znakiem pociągu do drugiej osoby jest dążenie do kontaktu fizycznego, dotyku, delikatnego otarcia się dłonią o dłoń. 
  • Osoba, która uznaje cię za atrakcyjną, często uśmiecha się, mówiąc do ciebie, docenia twoje dowcipy. Nawet te słabsze. Nie jest to nieszczerość - rzeczywiście bawią ją ze względu na chemiczny zamęt w umyśle. 
  • Jeśli osoba, z którą spędzasz czas, mówi niższym niż zwyczajnie głosem, to również znak, że uznaje cię za atrakcyjną. Ewolucyjnie czujemy, że niski tembr głosu jest bardziej atrakcyjny dla potencjalnego partnera i partnerki. 
  • Przyjmuje podobne pozy. Gdy podobasz się drugiej osobie, jest ona skłonna do naśladowania twojej mowy ciała. Takie odzwierciedlenie postawy, gestów to pewny sygnał. 
  • Jeśli partner lub partnerka chce się z tobą dzielić wszystkimi historyjkami, jakie przyjdą jej na myśl, ma poczucie, że "nie możecie się nagadać", a czasem wręcz plecie androny, to podświadomy znak, że bardzo chce nawiązać z tobą jak największą bliskość. 


Jeśli obserwujesz te oznaki u innych osób, możesz być pewna, że druga osoba jest bardzo zainteresowana nawiązaniem bliższej relacji. 

Sprawdź również: Niebezpieczne związki znaków zodiaku


INTERIA.PL
Dowiedz się więcej na temat: psychologia | Miłość | randki | porady

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy