Reklama

Znany ksiądz zdradza tajemnicę udanego małżeństwa

W "Audycji dla małżonków i rodziców" odbywającej się na antenie Radia Maryja ksiądz Sławomir Kostrzewa wygłosił swoją opinię na temat sekretów udanego małżeństwa. Duchowny zaznaczył, że w małżeństwie kluczowe jest wspólne przygotowanie do wieczności. Grzmiał również, co jest największą zgubą współczesnych małżeństw.

Toruńska rozgłośnia radiowa w swoim studio gościła ostatnio ks. Sławomira Kostrzewę, duchownego i kulturoznawcę. Podczas audycji postanowił on zdradzić młodym słuchaczom sekret udanego małżeństwa. Zgodnie z jego opinią małżeństwa nie rozpadałyby się, gdyby narzeczeni zadali sobie jedno ważne pytanie przed zawarciem związku małżeńskiego.

Zobacz również: Matka obgadywała zmarłą babcię nad jej grobem. Wykrzyczałam jej całą obłudę [LIST]

Reklama

"Dobrze by było, żeby narzeczeni zadali sobie pytanie..."

Zdaniem ks. Kostrzewy kluczowym aspektem w małżeństwie jest wspólne i wzajemne przygotowanie do wieczności. Uważa, małżeństwa nie rozpadałyby się, gdyby narzeczeni zadali sobie ważne pytanie przed stanięciem na ślubnym kobiercu.

Ksiądz uważa, że gdyby narzeczeni brali pod uwagę aspekt życia wiecznego i szukaliby osoby, która będzie mi pomocą w przygotowywaniu się do momentu śmierci, "byłoby o wiele więcej wspaniałych, świętych małżeństw".

Ksiądz zdradza, na czym powinno polegać udane małżeństwo

Ks. Kostrzewa poszedł jednak o krok dalej i wyjawił, na czym jego zdaniem polega udane, zgodne i trwałe małżeństwo. Uważa on, że nadrzędnym zadaniem małżonków jest "stawanie się dla siebie wzajemnym wsparciem w drodze do nieba".

Co uważacie o tego typu poradach małżeńskich?

***

Czytaj również:

Dziecko przed ślubem? Ksiądz zabrał głos. Internauci nie kryją zdziwienia

Czy można wziąć ślub kościelny w piątek? O tym warto wiedzieć  

INTERIA.PL
Dowiedz się więcej na temat: duchowni | Radio Maryja
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Strona główna INTERIA.PL
Polecamy