Reklama

ZUS przypomina. Ważna data dla uczniów i studentów

Uczniowie i studenci pobierający rentę rodzinną muszą pamiętać o ważnym terminie. ZUS przypomina, że jeżeli nie złożą w odpowiednim czasie zaświadczenia o kontynuacji nauki, mogą stracić świadczenie. Jaka data ich obowiązuje?

Zakład Ubezpieczeń Społecznych co jakiś czas przypomina o terminach składania różnych wniosków i zaświadczeń. Złożenie ich w terminie jest w interesie świadczeniobiorców, którzy powinni pamiętać o najważniejszych datach, aby nie stracić świadczenia.

Ważny termin dla pobierających rentę rodzinną

Tym razem ZUS skierował swój komunikat do uczniów i studentów kontynuujących naukę po ukończeniu 16. roku życia i pobierających rentę rodzinną. Powinni oni w wyznaczonym terminie dostarczyć zaświadczenie o kontynuowaniu nauki.

Do kiedy należy złożyć zaświadczenia o kontynuacji nauki?

Reklama
  • do końca września - w przypadku uczniów
  • do końca października - w przypadku studentów

Renta rodzinna dla uczniów i studentów

Jeżeli zaświadczenie nie zostanie dostarczone w terminie, uczeń lub student straci świadczenie. Będzie tak również w przypadku osób, które w późniejszym czasie zaprzestaną kontynuowania nauki. W razie kontroli zostaną oni także zobligowani do zwrócenia pieniędzy razem z odsetkami.

Renta rodzinna przysługuje dzieciom i młodzieży do 16. roku życia oraz do ukończenia 25 lat pod warunkiem kontynuowania nauki. Trzeba jednak pamiętać o przekazaniu ZUS odpowiedniego zaświadczenia, które wydaje szkoła lub uczelnia.

***

Zobacz również:

Emerytury matczyne - kto może się o nie ubiegać?

Wcześniejsza emerytura za pracę w szkodliwych warunkach - komu przysługuje?

Zadbaj o to zaraz po pogrzebie bliskiego. Zyskasz nowe źródło dochodu

INTERIA.PL
Dowiedz się więcej na temat: renta rodzinna | świadczenia rodzinne
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy