Reklama

Reklama

Kapelusz śmiechu

W najbliższą niedzielę, 27 listopada, jedyna okazja, by zobaczyć w Trójmieście wyróżniony prestiżową nagrodą im. Konrada Swinarskiego spektakl "Słomkowy kapelusz". Na scenie same gwiazdy.

"Słomkowy kapelusz" to komedia omyłek, gęsta od obyczajowych obserwacji, zdrad, romansów, miłości. Ale utwór Eugene Labicha to nie tylko farsa, lecz raczej opowieść o świecie, który tą farsą jest.

Reklama

Same sławy

Rzecz dotyczy perypetii pewnego paryżanina, który mając na karku własny orszak ślubny, musi zdobyć tytułowy kapelusz, aby pozbyć się młodej damy ze swojej sypialni. Na scenie wystąpią znani warszawscy aktorzy, między innymi Paulina Holtz, Edyta Olszówka oraz Kazimierz Kaczor i Rafał Królikowski. Na co dzień wystawiają oni to przedstawienie na deskach Teatru Powszechnego w Warszawie.

Jego reżyserem jest Piotr Cieplak, który za adaptację komedii Labicha otrzymał nagrodę im. Konrada Swinarskiego. Natomiast przyznawanym przez miesięcznik "Teatr" wyróżnieniem im. Aleksandra Zelwerowicza nagrodzono Adama Woronowicza, którego również zobaczymy na scenie Teatru Muzycznego.

Nie nowa, ale...

"Słomkowy kapelusz" to utwór uniwersalny. Mimo że sztuka powstała dwa wieki temu, poruszane w niej tematy są aktualne do dzisiaj, a autor unika taniego sarkazmu i moralizatorstwa. Często nazywa się je "najgłośniejszym wybuchem śmiechu w XIX wieku".

"Słomkowy kapelusz", Teatr Muzyczny (Gdynia, pl. Grunwaldzki 1). Niedziela, 27 listopada. Początek: godz. 17 i 19.30. Wstęp: 40 - 70 zł.

Maciej Cnota

Rekomenduje

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Dziś w Interii

Raporty specjalne

Rekomendacje