Reklama

Reklama

Kliknij po telepracę

Na Podkarpaciu rusza projekt, którego głównym założeniem jest aktywizacja bezrobotnych kobiet. Program jest współfinansowany z pieniędzy Europejskiego Funduszu Społecznego.

Projekt "Kliknij po telepracę" jest realizowany przez Wyższą Szkołę Informatyki i Zarządzania (WSIiZ) w Rzeszowie oraz Stowarzyszenie na Rzecz Kobiet Poszukujących Pracy - Victoria. Skierowany jest głównie do pań, które po raz pierwszy szukają zatrudnienia, albo długo nie pracowały i chcą wrócić na rynek pracy. - Długotrwałe wyłączenie kobiet z życia zawodowego powoduje dezaktualizację ich kompetencji. Na ich problemy wpływa również postrzeganie przez pracodawców dyspozycyjności kobiet. Celem projektu jest zatem organizacja szkoleń, po ukończeniu których nabędą umiejętności i wiedzę umożliwiające "odnalezienie się" na dynamicznym rynku pracy - wyjaśnia rzecznik WSIiZ Maciej Ulita.
Dzięki kursom doradczo- psychologicznym, uczestniczki projektu będą mogły nabyć większej pewności siebie i dowiedzieć się, jak założyć własnych firm.
Kobiety mogą liczyć na zwrot kosztów opieki nad dziećmi w godzinach, w których uczestniczyły w szkoleniach, zwrot kosztów dojazdów na szkolenia, a także na darmowe podręczniki.
Na zakończenie projektu odbędzie się seminarium skierowane do pracodawców, które ma promować uczestników projektu.
- Podstawowym celem seminarium jest zwiększenie świadomości pracodawców na temat telepracy i wskazanie dobrych praktyk poprzez zaproszenie przedsiębiorców zatrudniających telepracowników, a także pracujących już telepracowników - dodaje rzecznik.
W ramach projektu odbędzie się m.in. szkolenie komputerowe i szkolenie z przedsiębiorczości, które dotyczyć będzie zakładania własnego biznesu. Uczestniczki będą się również uczyć, jak aktywnie poszukiwać pracy i radzić sobie ze stresem.

Reklama

INTERIA.PL/PAP

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje