Reklama

Reklama

O miłości, wrażliwości, erotyce...

To książka o zadziwieniu światem - tak o napisanej z Małgorzatą Domagalik książce "188 dni i nocy" mówi Janusz L. Wiśniewski.

"188 dni i nocy" to zapis internetowych rozmów autorów. - Głównym motywem była okazja do przeprowadzenia długiej rozmowy z interesującą kobietą - mówił podczas czata w naszym portalu Janusz L. Wiśniewski. - Książka była pisana przez ponad 2 lata, z których 188 dni i nocy, głównie nocy, było poświęconych albo myśleniu, albo pisaniu tych e-maili.

- Przede wszystkim jest to, podobnie jak "Intymna teoria względności", książka należąca do literatury faktu, nie jest to fikcja literacka. Jest to maksymalne zbliżanie się do prawdy. Poza tym nie różni się niczym. Jest o miłości, samotności, poszukiwaniu spełnienia, o kobietach, o wrażliwości, o erotyce - opowiada pisarz.

Reklama

Autora kilku popularnych książek nie wystraszyło to, że Małgorzata Domagalik zaliczana jest do grona najbardziej znanych w Polsce feministek. - Zadziwienie świata pani Małgorzaty jest bardziej męskie niż moje, poza tym dziwimy się innymi rzeczami. I całe szczęście - wyjaśnił Wiśniewski. Ale zaznaczył też, że pozory często mylą: - Po krótkim czasie zapomniałem, że rozmawiam z feministką, zresztą obydwoje unikaliśmy roztrząsania tego tematu. Aura feminizmu otaczająca Małgorzatę Domagalik jest moim zdaniem przesadzona. Potrafi być osobą niezwykle ciepłą, wrażliwą, potrafi łatwo się wzruszać.

Na pytanie, czy współautorka książki ma jakieś znaczenie w jego życiu osobistym, pisarz odpowiedział: - Oczywiście, że ma. Jeśli spędziło się z kimś tyle nocy... na pisaniu listów, to trudno byłoby gdyby były one uczciwe, prawdziwe, gdyby ta kobieta nie miała dla mnie znaczenia.

Naszych internautów bardzo ciekawiło czy żona Janusza Wiśniewskiego nie była o niego zazdrosna. - Nie, nie była. Myśmy z panią Małgorzatą rozmawiali - zaznaczył.

Podkreślił, że przyjaźń między kobietą a mężczyzną może istnieć, choć... - Myślę, że jest ona możliwa. U mężczyzn bardzo opanowanych. Jest to również funkcja wieku. Im się jest starszym, tym bardziej wydaje się to prawdopodobne, ale generalnie uważam, że erotyka wplata się w mózg mężczyzny. Powoduje to często, że takie rozmowy - bardzo poważne nieraz - mogą chcąc czy nie chcąc przeradzać się w interesujący flirt.

A co z tych rozmów o życiu wynika? Zapraszamy do lektury! - Ta książka jest dla wszystkich, zdecydowanie. Dla starszych, aby skonfrontować swoje przekonania z naszymi, tzn. autorów. A młodsi mają podaną jak na talerzu ogromną dawkę wiedzy, po godzinach ślęczenia w bibliotekach, przeszukiwaniu sieci, czytaniu książek. Nie jest to książka mentorska, ale jest to książka, z której można się czegoś nauczyć - zachęca Janusz L. Wiśniewski.

Przeczytaj relację z czata

Rozwiązanie konkursu

Lista nagrodzonych w konkursie Janusza L. Wiśniewskiego:

1. Mariusz, Białogard
2. Agnieszka, Łódź
3. Joanna, Sobolewo
4. Alicja, Bydgoszcz
5. Anna, Mikołajki
6. Aneta, Szczecin
7. Agnieszka, Inowrocław
8. Izabela, Tychy
9. Agata, Tarnowskie Góry
10. Aneta, Sosnowiec.

Nagrody - książki "188 dni i nocy" prześlemy pocztą. Gratulujemy!

Przeczytaj regulamin konkursu.

INTERIA.PL jest patronem medialnym książki "188 dni i nocy".

INTERIA.PL
Dowiedz się więcej na temat: książki

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje