Reklama

Reklama

Odzyskiwanie formy

W lecie powinniśmy mieć więcej czasu i chęci na zadbanie o siebie, nabranie sił potrzebnych w jesiennych i zimowych miesiącach, gdy słońce świeci słabiej i jemy mniej produktów bogatych w witaminy i minerały.

Jest pora wakacji, urlopów, wypoczynku, a mimo to wiele kobiet narzeka na zmęczenie i brak energii. Niewykluczone, że przyczyną tego jest brak dostatecznej troski o zdrowie.

W lecie powinniśmy mieć więcej czasu i chęci na zadbanie o siebie, nabranie sił potrzebnych w jesiennych i zimowych miesiącach, gdy słońce świeci słabiej i jemy mniej produktów bogatych w witaminy i minerały. Teraz powinniśmy nadrobić wszystkie braki, odpocząć, zregenerować się, odzyskać chęć do życia. A potem dbać o to, by utrzymać dobrą formę.

Reklama

Wypoczynkowi sprzyjają urlopy, które w lecie lub wczesną jesienią stara się wykorzystać prawie każdy. Nie marnujmy ich na siedzenie w domu, przed telewizorem, sprzątanie lub chodzenie po sklepach. Najlepiej wypoczywa się poza domem, ale jeśli nigdzie nie wyjeżdżamy, to też starajmy się spędzić ten czas aktywnie i w miarę beztrosko.

odpoczywaj na zdrowie

Wysypiajmy się do woli. Sen jest warunkiem dobrego samopoczucia i ładnego wyglądu. Dorosły człowiek powinien przesypiać przynajmniej 8 godzin w ciągu nocy. Kobiety, które odpoczywają tak długo, jak mają na to ochotę, wyglądają młodziej i rzadziej chorują. Doskonale wiedzą o tym sportsmenki i modelki, którym trenerzy i opiekunowie zabraniają "zarywać" noce, w trosce o wyniki, dobry wygląd i samopoczucie.

Jak najwięcej spacerujmy, dotleniajmy nasze organizmy. Przez poszerzone naczynia krwionośne dopływa więcej krwi, a lepiej odżywione serce staje się silniejsze. Jeśli chcemy schudnąć, to chodźmy szybkim, energicznym krokiem przynajmniej przez godzinę. Takie spacery uważa się obecnie za lepsze od biegania, zwłaszcza dla osób w średnim i starszym wieku. Nawet brzydka pogoda nie powinna nas przed nimi powstrzymać.

jedzenie w miłym towarzystwie

Jedzmy dużo owoców i warzyw. W lecie jest ich najwięcej; są sezonowe truskawki, poziomki, maliny, borówki. Nie żałujmy ich sobie, gdyż dostarczą nam dużej porcji potrzebnych witamin. Jedzmy też młode warzywa - są pyszne i zdrowe. Właśnie w lecie najłatwiej jest utrzymać kilkudniową warzywno-owocową dietę, oczyszczającą organizm i pomagającą schudnąć. A także jeść warzywa 5 razy w ciągu dnia, jak to zalecają lekarze i dietetycy.

Spotykajmy się z przyjaciółmi i znajomymi. Miłe towarzystwo poprawia humor, odpręża, łagodzi stresy, pozwala zapomnieć o wydumanych lub prawdziwych kłopotach. Nie unikajmy zaproszeń na wspólne weekendowe wyjazdy, grill na działce czy kilkudniową wycieczkę w atrakcyjne miejsce.

dbaj o ciało

Spróbujmy zacząć ćwiczyć - najlepiej dwa razy w tygodniu po 45 minut. Specjaliści z Amerykańskiego Towarzystwa Medycznego stwierdzili, że po roku gimnastykowania się ciało dojrzałej kobiety może stać się o 10 lat młodsze. Regularnie uprawiane ćwiczenia pomagają odbudować mięśnie i zwiększyć gęstość kości. Dzięki temu sylwetka staje się sprężysta, skóra jędrniejsza, a ruchy bardziej energiczne.

ek

MWMedia
Dowiedz się więcej na temat: Słońce | witaminy

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Dziś w Interii

Raporty specjalne

Rekomendacje