Reklama

Reklama

Odzyskiwanie formy

W lecie powinniśmy mieć więcej czasu i chęci na zadbanie o siebie, nabranie sił potrzebnych w jesiennych i zimowych miesiącach, gdy słońce świeci słabiej i jemy mniej produktów bogatych w witaminy i minerały.

Jest pora wakacji, urlopów, wypoczynku, a mimo to wiele kobiet narzeka na zmęczenie i brak energii. Niewykluczone, że przyczyną tego jest brak dostatecznej troski o zdrowie.

Reklama

W lecie powinniśmy mieć więcej czasu i chęci na zadbanie o siebie, nabranie sił potrzebnych w jesiennych i zimowych miesiącach, gdy słońce świeci słabiej i jemy mniej produktów bogatych w witaminy i minerały. Teraz powinniśmy nadrobić wszystkie braki, odpocząć, zregenerować się, odzyskać chęć do życia. A potem dbać o to, by utrzymać dobrą formę.

Wypoczynkowi sprzyjają urlopy, które w lecie lub wczesną jesienią stara się wykorzystać prawie każdy. Nie marnujmy ich na siedzenie w domu, przed telewizorem, sprzątanie lub chodzenie po sklepach. Najlepiej wypoczywa się poza domem, ale jeśli nigdzie nie wyjeżdżamy, to też starajmy się spędzić ten czas aktywnie i w miarę beztrosko.

odpoczywaj na zdrowie

Wysypiajmy się do woli. Sen jest warunkiem dobrego samopoczucia i ładnego wyglądu. Dorosły człowiek powinien przesypiać przynajmniej 8 godzin w ciągu nocy. Kobiety, które odpoczywają tak długo, jak mają na to ochotę, wyglądają młodziej i rzadziej chorują. Doskonale wiedzą o tym sportsmenki i modelki, którym trenerzy i opiekunowie zabraniają "zarywać" noce, w trosce o wyniki, dobry wygląd i samopoczucie.

Jak najwięcej spacerujmy, dotleniajmy nasze organizmy. Przez poszerzone naczynia krwionośne dopływa więcej krwi, a lepiej odżywione serce staje się silniejsze. Jeśli chcemy schudnąć, to chodźmy szybkim, energicznym krokiem przynajmniej przez godzinę. Takie spacery uważa się obecnie za lepsze od biegania, zwłaszcza dla osób w średnim i starszym wieku. Nawet brzydka pogoda nie powinna nas przed nimi powstrzymać.

Dowiedz się więcej na temat: Słońce | witaminy

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje