Reklama

Reklama

Trening w mózgu

Zanim zaczniesz żałować, że opuściłaś zajęcia aerobiku, wiedz, że dbanie o sylwetkę i zrzucanie wagi tkwi w twoim umyśle.

Naukowcy z uniwersytetu na Florydzie udowadniają, że nasza osobowość wpływa na to, jak dbamy o naszą sylwetkę, jakie ćwiczenia nam odpowiadają i co ciekawsze - czy mamy jakiekolwiek szanse na podjęcie tych ćwiczeń.

Reklama

Badanie, przeprowadzone na 800 studentach, wykazało, że ekstrawertycy chętniej wykonują ćwiczenia fizyczne w centrach fitnessu, sportu i na siłowniach niż w warunkach domowych. Oni też wolą ćwiczyć na otwartej przestrzeni i świeżym powietrzu. Są przy tym skłonni wykonywać cięższe i intensywniejsze ćwiczenia.

Jeśli jednak masz w sobie cechy neurotyczne, rozumiemy, że niełatwo jest ci podjąć aktywność fizyczną i lenistwo często bierze w tobie górę. Należysz do grupy, która w najmniejszym stopniu jest skłonna ćwiczyć, ale - co ciekawe - odniosłaby z ćwiczeń największe korzyści.

Jak zatem odkryć, co jest dla twojego ciała pożyteczne? Jak spowodować, by być wytrwałym w ćwiczeniach?

Różnorodność nadaje życiu smak - zastosowanie różnorodnych ćwiczeń może sprawić, że na poważnie zajmiesz się sylwetką. Zmieniaj rodzaj zajęć - aerobik, fitness, siłownia, jogging, zajęcia taneczne.

Towarzystwo pomaga - znajdź towarzysza do fizycznych zmagań, będziecie się wspólnie motywować, dzielić doświadczeniami, wyznaczać nowe cele. Spróbuj też namówić grupę znajomych na 5-, 10-kilometrowe biegi. Nadchodzi lato, a ono obfituje w różnorodne imprezy turystyczne.

Regularność trzyma w ryzach - prowadź dziennik. Wracanie do tego, jak dobrze się czułaś po wysiłku, pomoże ci w automotywacji, gdy przeżywasz chwile słabości.

Zindywidualizowanie zobowiązuje - poproś trenera, by wskazał ci rodzaj ćwiczeń, które wpłyną na pewną grupę mięśni wymagających od ciebie większej pracy. Indywidualny zestaw ćwiczeń może być dla twej sylwetki strzałem w dziesiątkę.

Dowiedz się więcej na temat: ćwiczenia | trening

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje