Czytnik ebook. Dlaczego warto go kupić?

Czytanie książek to pasja wielu z nas. Pozwala ono, chociaż na chwilę oderwać się od codzienności i przenieść w świat fantazji i ciekawych historii. Coraz więcej osób decyduje się jednak zamienić tradycyjną, papierową książkę na elektroniczny odpowiednik. W sklepach możemy znaleźć szeroki wybór różnego rodzaju czytników book. Dlaczego jego zakup to dobry pomysł? Oto 6 powodów!


1. Oszczędność miejsca

Tradycyjna książka papierowa z całą pewnością ma swój urok, ale przeszkodą do zabrania jej ze sobą może być rozmiar i waga. Szczególnie tyczy się to książek liczących kilkaset stron, które ciężko zmieścić do torebki. Z tego powodu często rezygnujemy z zabierania jej ze sobą, chociaż mamy ochotę poczytać w czasie podróży. Rozwiązaniem tego problemu jest czytnik ebook. Został on zaprojektowany w ten sposób, aby nie zabierać zbyt dużo miejsca, a oprócz tego jego waga jest niewielka. Pozwala to bez problemu zabrać go ze sobą z domu.

2. Zdrowe rozwiązanie dla oczu


Dlaczego warto postawić na czytnik ebook, skoro elektroniczne książki można czytać również na smartfonie? Odpowiedź jest bardzo prosta - czytniki w przeciwieństwie do telefonów nie emitują światła, co stanowi ważny czynnik zdrowotny dla naszego wzroku. Czytanie książki na tym urządzeniu skutecznie chroni oczy przed zmęczeniem. A co z czytaniem po zmroku? Większość czytników posiada specjalne podświetlenie, które rozjaśni ekran, więc oddawanie się lekturze w nocy nie będzie stanowić problemu.

3. Oszczędność pieniędzy

Osoby, które kochają czytanie książek, doskonale zdają sobie sprawę, ile pieniędzy wydają na ich kupowanie. Większość z nas po przeczytaniu zakupionej książki odkłada ją na półkę i już więcej po nią nie sięga, co tylko potęguje uczucie straty pieniędzy. Skutecznym sposobem na oszczędności jest korzystanie z czytnika ebook. Choć sam sprzęt kosztuje kilkaset złotych to już miesięczny abonament na stronie udostępniającej elektroniczne książki to wydatek co najwyżej kilkudziesięciu złotych. Za tę kwotę zyskujemy dostęp do kilku tysięcy pozycji.

4. Oszczędność czasu i miejsca w domu

Pieniądze to niejedyna rzecz, którą można zaoszczędzić na używaniu czytnika ebook. Podobnie sytuacja wygląda z czasem oraz miejscem w domu. Kupno książki papierowej wymaga od nas wizyty w księgarni lub zamówienia przez Internet. Sprawa jest o wiele prostsza w przypadku czytnika, ponieważ wybór i ściągnięcie interesującej nas pozycji to kwestia góra kilku minut. Dzięki temu oszczędzamy również miejsce w mieszkaniu, gdyż nie gromadzimy książek.

5. Możliwość personalizacji

Kolejną przewagą czytnika ebook nad tradycyjną książką jest możliwość personalizacji. Co to oznacza w praktyce? Użytkownik, który ściągnie e-booka, ma możliwość dostosowania wielkości oraz stylu czcionki do własnych upodobań. To jednak nie wszystko. Takie urządzenia pozwalają również dopasować sposób czytania. Tekst można podzielić na kolumny, co przypomina zwykłą książkę lub też można czytać, przewijając strony palcem "góra-dół".

6. Dbałość o ekologię

W dzisiejszym świecie ochrona środowiska odgrywa bardzo dużą rolę. Coraz więcej osób świadomie podchodzi do tematu ekologii. Nie jest tajemnicą, że do produkcji papieru konieczne jest pozyskanie drewna, co wiąże się z wycinką lasów. Odchodząc od tradycyjnych książek i zmieniając nośnik na czytnik ebook, w pewnym stopniu przyczyniamy się do ochrony środowiska.

Artykuł sponsorowany

.
Strona główna INTERIA.PL
Polecamy