Materace Hilding – idealne dla twojej sypialni

Kiedy kupujemy meble do sypialni, zastanawiamy się, które drewno wybrać, jaki kolor ścian najlepiej będzie do nich pasować oraz jak dobrać dodatki. Większość z nas zapomina o materacu, który przecież jest kluczowym elementem łóżka – najczęściej bierzemy go w pakiecie z ramą lub wybór opieramy na krótkim teście jego twardości. Niestety tak pochopnie podjęta decyzja może skutkować chronicznym niedosypianiem i bólami kręgosłupa. W jaki sposób wybrać zdrowy materac? Który będzie dla nas najlepszy: materac lateksowy, piankowy, a może sprężynowy?

Typ materaca

Polacy najczęściej wybierają materace sprężynowe. Ze względu na trwałość mogą być używane nawet przez osoby o bardzo dużej masie ciała. Pamiętamy jednak, że warto zdecydować się na nowoczesny model, najlepiej z technologią multipocket o zwiększonej liczbie sprężyn - jest wygodniejszy i bardziej elastyczny niż klasyczny, który z czasem może zacząć skrzypieć, zapadać się, a druty starych sprężyn mogą wpijać się w ciało.

Kolejnym typem materaca, na który powinniśmy zwrócić uwagę, jest model piankowy. Powoli zyskuje on popularność porównywalną do typu sprężynowego. Jeśli zdecydujemy się na ten model, koniecznie wybierzmy piankę termoelastyczną, która reagując na ciepło ciała, dostosowuje się do jego kształtu, łagodnie otulając nas podczas snu. Najlepiej jednak wybrać materac z lateksu, który nie tylko jest wytrzymały i elastyczny, ale także doskonale odprowadza wilgoć.

Materace lateksowe popularność zyskały stosunkowo niedawno. Produkuje się je z mieszanki naturalnego mleczka kauczukowego z lateksem syntetycznym, dzięki czemu są niezwykle trwałe - nawet po latach użytkowania nie zmieniają wyglądu, próżno szukać na nich odgnieceń czy ubytków. Nie zmieniają również właściwości, a słyną z elastyczności, doskonale więc dopasowują się do ciała. Taki typ materaca zalecają ortopedzi, chwalą go również alergolodzy - lateksowy materac nie gromadzi roztoczy, ma także właściwości antybakteryjne i antygrzybiczne.

Cechy materaców

Jednym z najważniejszych kryteriów doboru materaca jest jego twardość. Klienci sklepów meblowych chętnie siadają, a nawet kładą się na łóżkach wystawowych, by sprawdzić, jak będzie im się spało na wybranej powierzchni. Jedni wolą materac twardym niemal jak podłoga, innych najbardziej ukoi do snu uczucie zapadania się w łóżku. Jak właściwie wybrać twardość? Marka Hilding oferuje dwie 10-stopniowe skale: pierwsza dla osób ważących poniżej 80 kg, druga z kolei dla tych, których waga przekracza przyjęte 80 kg. Dzięki temu możemy precyzyjnie określić nasze wymagania.

Warto również zwrócić uwagę na dodatkowe właściwości. Najlepsi producenci, do których należy marka Hilding, oferują materace o właściwościach antyalergicznych, antybakteryjnych i antygrzybicznych. Warto zwrócić uwagę na to, czy wybrany przez nas produkt ma porowatą strukturę, która zapewnia odpowiednią wentylację i ochroni przed zawilgoceniem wkładu, a także dopytać, czy posiada strefy twardości, które podpierając mięśnie, odciążają kręgosłup.

Jeden czy dwa?

Na koniec rozwiążmy jeszcze jeden podstawowy dylemat, a mianowicie jaki materac powinien znaleźć się w łożu małżeńskim: pojedynczy czy podwójny? Tak naprawdę wszystko zależy od tego, ile ważą jego użytkownicy. Jeśli wagi są do siebie zbliżone, wystarczy jeden duży materac. Jeśli jednak znacznie od siebie odbiegają, para powinna zakupić po jednym materacu na osobę (tę opcję warto wybrać również w sytuacji, gdy nie możemy dojść do konsensusu w związku z twardością wkładu) lub przetestować materac sprężynowy kieszeniowy, który skutecznie wyeliminuje te różnice w ciężarze.

 

materiały promocyjne

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy