Reklama

Reklama

Szczęśliwi we... troje

Od czasu, gdy zostaliście rodzicami, to maluszek dyktuje warunki w waszej sypialni. Co można zrobić, aby nie zapomnieć, że wciąż jesteście parą, a nie tylko mamą i tatą?

Myśli młodej mamy obsesyjnie krążą wokół... łóżka. Każda z nas marzy tylko o tym, żeby porządnie się wyspać. W tym czasie świeżo upieczony tatuś zaczyna podejrzewać, że to już koniec małżeńskiej namiętności. Bo przecież jego miejsce u boku ukochanej zajął ktoś, z kim trudno konkurować. Od czasu do czasu zagubiony mąż próbuje odzyskać względy żony, ale... ją bolą nabrzmiałe od pokarmu piersi i szczerze mówiąc beztroskie figle są ostatnią rzeczą, o której myśli. Pozytywne nastawienie

Reklama

Kochani, nie jesteście jedynymi, których to spotyka. Zamiast się frustrować (ta aluzja jest szczególnie skierowana do was, tatusiowie), dajcie sobie trochę czasu i spójrzcie na całą sprawę z odrobiną humoru. Od kiedy w domu pojawił się dzidziuś, wasz związek praktycznie rozpoczyna się od nowa. Koniec z rutyną!

Czekają was ukradkowe całusy, wyścig z czasem i spontaniczne randki. Zupełnie jak za czasów narzeczeństwa, kiedy każda wspólnie spędzona chwila była dla was świętem. Potraktujcie nową sytuację jak ekscytujące wyzwanie. Atmosfera w waszej sypialni zależy od wieku dziecka, dlatego przedstawiamy rady zarówno dla rodziców niemowląt, jak i starszaków.

W domu pojawiło się maleństwo

I... spadło na was mnóstwo nowych obowiązków. Dopóki nie zakończy się połóg (6 tygodni po porodzie), musicie unikać współżycia. Ale przecież nikt nie zabrania wam pieszczot. Okazujcie więc sobie czułość na różne sposoby: całujcie się, flirtujcie ze sobą, przytulajcie się. Mówcie o swoich potrzebach i słuchajcie siebie nawzajem.

Rady dla niej: Poświęcaj jak najwięcej uwagi swojemu mężowi, on bardzo jej potrzebuje. Maleństwo przesypia większą część doby, więc bez trudu wygospodarujesz czas na rozmowę czy wspólne oglądanie telewizji. Uczucia macierzyńskie, które teraz cię przepełniają, nie powinny tłumić twojej kobiecości. Staraj się być uwodzicielska dla ukochanego i dbaj o siebie - zamiast szlafroka wkładaj kolorowe bluzki, układaj włosy, używa ulubionych perfum. Postaraj się być atrakcyjną mamuśką.

Rady dla niego: Zadbaj o samopoczucie swojej żony i zaskakuj ją, pomagając jej w domu - posprzątaj pokój, zrób kolację. Wyręczaj ją w obowiązkach (a jest ich sporo). Uwierz nam, to działa jak afrodyzjak. Dzięki twojej pomocy żona szybciej nabierze ochoty na wasze "sam na sam". Minęły dwa miesiące...

Zdążyliście się już przyzwyczaić do zmian, jakie maluszek wprowadził w wasze życie. Teraz jest wam łatwiej, bo od drugiego miesiąca życia niemowlę ma już swój stały plan dnia. Dla dobra waszego małżeństwa powinniście dbać o to, by maluszek regularnie sypiał. Wieczorem układajcie go do łóżeczka około godz. 20.00. Dzięki temu wygospodarujecie więcej czasu dla siebie. Warto się potrudzić, by dziecko nie zdominowało całkiem waszych wieczorów.

Dobra organizacja będzie waszym sprzymierzeńcem także w sypialni. Planujcie swoje schadzki: sygnałem może być zapowiedź kolacji przy świecach albo rozmowa telefoniczna zdradzająca wieczorne plany. Na spontaniczne działania przyjdzie jeszcze czas. Teraz trzeba wykazać się sprytem.

Dowiedz się więcej na temat: myśli | dziecko | szczęśliwi | W.E.

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Dziś w Interii

Raporty specjalne

Rekomendacje