Reklama

Reklama

Z chwilą poczęcia

Będziemy ci towarzyszyć w tym cudownym okresie twojego życia. Pokażemy, jak rozwija się maluszek i podpowiemy, w jaki sposób dbać o swoje zdrowie.

Nasz cykl: Sekrety zdrowej ciąży

Reklama

Niezależnie od tego, czy to wyczekana i upragniona ciąża, czy też kompletne zaskoczenie, teraz liczy się jedno - powinnaś dbać o siebie i rosnące w tobie życie. Na szczęście masz po swojej stronie matkę naturę - ona zadba o to, abyś skupiła się na rozwijającym się w twoim brzuchu maleństwie, zwolniła tempo i przygotowała się na nadchodzące zmiany. Kiedy widzisz dwie kreski na teście ciążowym, w twojej głowie kłębią się różne myśli. Pojawia się pytanie: czy będę dobrą matką? Z całą mocą możemy ci dzisiaj powiedzieć, że będziesz - masz całe dziewięć miesięcy, aby się do tego dobrze przygotować! Wątpliwości, które cię ogarniają, są zupełnie naturalne - każdy boi się tego, co nowe i nieznane. Na przemian ze strachem będziesz czuła też euforię - rozwija się w tobie nowe życie. Za kilka miesięcy weźmiesz w ramiona najbliższą sobie istotkę! Skrajne uczucia, które teraz odczuwasz, są podsycane przez szalejące hormony. Ciąża jest stanem odmiennym nie tylko dla twojego ciała, ale także dla umysłu. Huśtawka hormonalna zwiększy twoją wrażliwość. Będziesz się łatwiej wzruszała, zaczniesz domagać się czułości

i sama odczujesz większą troskę o bliskich. Czasami będziesz zagubiona i rozkojarzona - to także jest naturalne.

Twój organizm wydziela teraz większe ilości progesteronu - hormonu odpowiedzialnego za podtrzymanie ciąży. Ma on duży wpływ na samopoczucie - przestawia organizm na inne tory. Dzięki niemu zmienia się myślenie - pilna praca traci na znaczeniu. Najważniejsze stanie się dla ciebie dobro dziecka. Działanie hormonów spowoduje, że twój organizm zwolni tempo życia. Będzie domagał się spokoju i wypoczynku. Posłuchaj go! Rewolucji w twojej psychice będą towarzyszyć typowe dla ciąży objawy. Oprócz braku miesiączki, wystąpią drobne dolegliwości - niektóre z nich szybko ustąpią, inne mogą utrzymywać się przez kilka kolejnych tygodni.

Dowiedz się więcej na temat: zdrowie | ciąża | hormony | cykl | lekarz | Piersi | układ | dziecko | organizm

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje