Reklama

Reklama

O niepodległości – dla najmłodszych

„Mamo, dlaczego na naszym domu wisi dzisiaj flaga?”, „Tato, jakie to święto?”, „A co to jest niepodległość?” W dniu świąt narodowych wielu rodziców i nauczycieli staje zakłopotanych w obliczu prostych pytań dzieci.

Nasza paczka i niepodległość. O sześciu polskich świętach to książka, która pomoże na nie odpowiedzieć oraz z pewnością zainteresuje nie tylko rodziców, ale także nauczycieli i bibliotekarzy.

Reklama

Jako pozycja wpisująca się w kategorię publikacji z dziedziny edukacji patriotycznej i historycznej znakomicie przyda się jako punkt wyjściowy do dyskusji  i spotkań tematycznych związanych z obchodami ważnych polskich świąt narodowych i państwowych.

Zawarte w niej informacje historyczne podane są w sposób przyjazny i odpowiedni dla dziecka, zaś świetnie napisane i dowcipne opowiadania Zofii Staneckiej nie tylko bawią, ale też ułatwiają dzieciom zrozumienie, jakie wartości związane są z każdym z tych obchodzonych w naszym kraju świąt.

I tak data 1 maja może stać się przyczynkiem do dyskusji o godności i wartości pracy, a opowiadanie, odwołuje się do znanych dzieciom z doświadczenia sytuacji związanych z równowagą między obowiązkami a odpoczynkiem.

Dodatkowym atutem książki  są znakomite ilustracje oraz projekt graficzny.

W części historycznej, oprócz rysunków Daniela de Latour’a, znajdziemy wyjątkowe zdjęcia ze zbiorów Muzeum Józefa Piłsudskiego w Sulejówku.

Samym opowiadaniom również towarzyszą pełne humoru ilustracje, które wzbogacają i uatrakcyjniają przekazywane treści. 

Ważne wartości

W przystępnej i nowoczesnej formie wydawcy zawarli bardzo istotny przekaz o tym, że należy pamiętać nie tylko o edukacji historycznej, rozumianej jako przekazywanie wiedzy o faktach i datach, ale także o edukacji obywatelskiej - czyli przygotowaniu i wychowaniu młodego pokolenia w duchu zrozumienia wartości, które reprezentują święta narodowe, takich jak: wspólna odpowiedzialność za państwo, niepodległość, demokracja czy godność, a także zrozumienia i szacunku dla tradycji i symboli  narodowych.

,,Książka w bardzo prosty i zabawny sposób pomogła  zrozumieć  mojej córce terminologię związaną z patriotyzmem i historią naszego kraju" - mama 9-letniej Julki.  


Nasza paczka i niepodległość. O sześciu polskich świętach

Autor: Zofia Stanecka Ilustrator: Daniel de Latour

Wydawca: Muzeum Józefa Piłsudskiego w Sulejówku i Egmont Polska ISBN: 978-83-281-0356-6

Sugerowana cena: 19,99 PLN

 

Dowiedz się więcej na temat: książka dla dzieci

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Dziś w Interii

Raporty specjalne

Rekomendacje