Reklama

Reklama

​Pięć najlepszych gier dla dzieci na PS4

Konsola Sony PlayStation 4 to potężny multimedialny kombajn, pozwalający zażywać w domowym zaciszu wirtualnej rozrywki. Coraz chętniej kupowana na Komunię, Mikołaja czy Święta Bożego Narodzenia, oferuje zabawę całej rodzinie. W ofercie gier znajdziemy dużo tytułów przeznaczonych dla najmłodszych.

W zakresie gier PlayStation 4 oferuje naprawdę wiele. W zalewie mniejszych i większych tytułów ciężko jest podjąć decyzję, jaki tytuł sprawi najwięcej radości dzieciom. Analizując ofertę dostępnych gier wybraliśmy pięć, naszym zdaniem najlepszych. Każda z nich oferuje inne wrażenia i pozwala rozwijać różne umiejętności.

Reklama

Wszystkie proponowane przez nas tytuły są dostępne w sklepie PlayStation Store i obecnie są sprzedawane w całkiem dobrych cenach. Zaletą sklepu sieciowego jest fakt, że tytuł praktycznie natychmiast trafia w nasze ręce. Do tego PlayStation 4 oferuje ciekawą opcję, pozwalającą na zabawę w niektóre tytuły, jeszcze zanim gra w całości znajdzie się na dysku konsoli. Pozwala to umilić oczekiwanie na pełną wersję zabawy.

Knack

Knack towarzyszył PlayStation 4 od samego początku, był bowiem tytułem startowym konsoli. Tytułowy Knack to zmieniający się organizm, który może pochłaniać elementy otaczającego go świata, aby uzyskać nowe umiejętności. Może korzystać z mocy ognia, wody i lodu. Unikatową cechą gry jest fakt, że jest bardzo prosta do nauczenia się, choć jednocześnie wprowadza elementy mechaniki, które charakteryzują gry dla bardziej doświadczonych graczy. Pełna kolorów i humoru opowieść jest na tyle wciągająca, że przed ekranem równie chętnie jak dzieci, zasiadają dorośli.

Knack jest obecnie tytułem tanim, dostępnym w ofercie sieciowego sklepu PlayStation Store. Warto zapoznać się z tym tytułem, bo właśnie na rynku pojawiła się jego kontynuacja, w której dodano wiele elementów i położono większy nacisk na kooperację.

LEGO Worlds

Gry spod szyldu duńskiego producenta klocków, zawsze cieszyły się uznaniem dzieci. Nie inaczej jest z LEGO Worlds, gdzie producenci postawili na eksplorację setek, jeśli nie tysięcy planet, które mieszają światy znane z rzeczywistych zabawek. Dzieci błyskawicznie wsiąkają w wirtualny świat, który wymaga od nich nie tylko bezmyślnego biegania i tłuczenia przeciwników, ale przede wszystkim pomysłowości i kreatywności. LEGO Worlds przez wielu uważane jest za odpowiedź na Minecrafta i nie ma w tym porównaniu nic złego. Gra oferuje potężne narzędzia pozwalające dzieciom tworzyć całe własne światy i wykorzystywać w nich znalezione podczas zabawy elementy, budynki, postaci i zwierzęta. Zabawa nie ma tutaj końca.

Tearaway

Kolejna niezwykła gra, która przeznaczona jest tylko na konsole firmy Sony. Pierwotna wersja powstała na przenośną PlayStation Vita, ale jej wersja na PlayStation 4 jest jeszcze lepsza. Dziecko wciela się w postać kartonowego ludzika, który musi przemierzać wyglądający, jak zrobiony z papieru świat, aby dostarczyć ważną wiadomość. Na drodze do celu napotka mnóstwo przeszkód, w tym wyjątkowo groźne pudłaki. Zabawa wykorzystuje unikatowe cechy kontrolera PlayStation 4. Część elementów otoczenia aktywowana jest światłem rzucanym przez kolorowy wyświetlacz na przedzie kontrolera. Steruje się nim ruchem, dzięki wykorzystaniu wbudowanych żyroskopów. Dotykowy panel wykorzystywany jest do tworzenia nowych elementów świata i doklejania ich do otoczenia. Można w ten sposób np. dorysować skrzydło motylowi czy naprawić most. Gra jest kolorowa, niezwykle pomysłowa i zabawna. Dzieci nie chcą się od niej oderwać.

Little Big Planet 3

Trzecia odsłona serii Little Big Planet ukazała się tylko na konsolę PlayStation 4. Gra składa się z dwóch segmentów. Jednym z nich jest dość trudna gra zręcznościowa, w której może uczestniczyć nawet czterech graczy równocześnie. Tutaj dzieciom przyda się pomoc rodzica, ale poznawanie wielkiego świata szmacianych bohaterów sprawi im wiele frajdy.

Drugi segment gry to potężne narzędzie twórcze, w którym można wykorzystać znalezione podczas zabawy elementy, naklejki i postaci. Z nich można zbudować własne światy czy nawet poziomy do gry. Jedynym ograniczeniem jest dziecięca wyobraźnia. Dzięki narzędziu do tworzenia światów można zbudować własną grę w grze. To wspaniały wstęp do programowania obiektowego, który może pomóc dzieciom w nauce technologii informatycznych.

Ratchet & Clank

Seria Ratchet & Clank jest związana z marką PlayStation od lat. Gra na PlayStation 4 wykorzystuje graficzne możliwości konsoli, roztaczając przed dziećmi wizję przepięknego, kolorowego i dynamicznego świata. Tytułowi bohaterowie, których dzieci mogą znać również z filmu pod tym samym tytułem, musza pokonać dziesiątki poziomów. Przetestują tutaj swoją zręczność i umiejętności szybkiego kojarzenia faktów. Gra jest dostępna w korzystnej cenie w PlayStation Store i zapewni rozrywkę na długie wieczory.

Konsola uspołeczniona

PlayStation 4 oferuje również wiele funkcji społecznościowych. Pozwala łączyć się z najpopularniejszymi serwisami, a także umożliwia nagrywanie i udostępnianie zapisu swojej rozgrywki. Dzieje się to w zasadzie za naciśnięciem jednego przycisku. Dzięki temu przygody w wirtualnym świecie można pokazać znajomym czy rodzinie. Oczywiście rodzice mają pełną kontrolę nad zakresem dostępnych i udostępnianych przez dzieci treści. Twórcy konsoli stanęli tutaj na wysokości zadania.

Poza możliwością gry, PlayStation 4 jest także odtwarzaczem płyt DVD i Blu-Ray. Te ostatnie obsługuje nawet w wersjach 3D, co ucieszy posiadaczy telewizorów z tą funkcjonalnością. Poza tym obsługuje YouTube, Netflixa, Twitcha, a od kilku dnia nawet Amazon Prime. W rezultacie staje się wirtualnym centrum rozrywki dla każdego. Jedno jest pewne, zakupu PlayStation 4 nikt w domu nie będzie żałował, bo każdy znajdzie tutaj coś dla siebie.

Dowiedz się więcej na temat: PlayStation 4

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje