50 wpływowych kobiet

Otylia Jędrzejczak - pływaczka i mistrzyni olimpijska, Krystyna Kofta - pisarka, Monika Olejnik - dziennikarka, Maryla Rodowicz - piosenkarka, Teresa Rosati - projektantka, Magda Gessler - restauratorka i dekoratorka, Magdalena Środa - feministka, to tylko niektóre z 50 pań okrzykniętych najbardziej wpływowymi kobietami w Polsce.

Krystyna Kofta była zaskoczona wyróżnieniem, ale przyznaje, że po przemyśleniu dochodzi do wniosku, że wywiera wpływ na kobiety swoimi felietonami - czasami śmiesznymi, czasami o sprawach damsko-męskich...
Magda Gessler od lat uczy kobiety jak wpływać na świat i mężczyzn, smaczną, prostą i wykwintną zarazem kuchnią. Wspomina jak najbardziej wpływowi politycy świata "jedli z ręki" jej mamie, żonie korespondenta Polskiej Agencji Prasowej i jest jej wdzięczna za nauki, jakie mogła wtedy pobrać.

Maryla Rodowicz odbierając swoje wyróżnienie postulowała, by wpływowe kobiety utworzyły wyłącznie damski rząd. Zdumiewa ją to, co dzieje się w świecie polityki mężczyzn, ile wysiłku wkładają w to, żeby obgadać konkurencję, żeby powyciągać świństwa i nieprawdopodobne historie. Na pewno - jej zdaniem - w damskim rządzie byłoby weselej.

Pomysł podchwyciła, również wyróżniona, Teresa Rosati, lepsza połowa Dariusza Rosati, od lat parającego się polityką. - Kobiety inaczej reagują, inaczej postrzegają świat, może byłoby lepiej? - zastanawia się pani Teresa.

Z pewnością nie byłoby gorzej, bo gorzej już być nie może.

VIP - Wydarzenia i Plotki oglądaj w telewizji TV 4 w soboty o godz. 12.00. Zobacz też internetowe strony programu: www.viptv4.interia.pl

VIP TV 4
Masz sugestie, uwagi albo widzisz błąd na stronie?
Dołącz do nas