Anna Powierza o otyłości. "Przytyłam 35 kg!"

Choć afera związana z głośnym wpisem Szpitala w Oleśnicy rozpoczęła się tydzień temu, w mediach społecznościowych wciąż wybrzmiewa jej echo. Teraz w dyskusję zaangażowała się Anna Powierza.

Anna Powierza odniosła się do instagramowej afery związanej z postem Szpitala w Oleśnicy
Anna Powierza odniosła się do instagramowej afery związanej z postem Szpitala w OleśnicyPawel WodzynskiEast News

Anna Powierza komentuje aferę z Oleśnicy

Głośny wpis opublikowany przez dr Gizelę Jagielską dotyczący otyłości kobiet w ciąży odbił się głośnym echem w przestrzeni publicznej. Autorce posta zarzucono fat shaming i zupełny brak wyczucia. Wiele gwiazd odniosło się do tego feralnego wpisu, m.in. Joanna Koroniewska i Zofia Zborowska.

Do grona krytykujących dr Gizelę Jagielską Gwiazd dołączyła Anna Powierza, znana z serialu "Klan". Sama borykała się z otyłością w ciąży, a także z depresją, postanowiła więc ustosunkować się do wpisu, który piętnuje osoby otyłe. 

"Jesu. Ręce mi opadają. Czytam wpis lekarzy z Oleśnicy, czytam wpisy Instacelebrytek i komentarze i wiecie co? Szlag mnie trafia i krew zalewa, na zmianę!!! OTYŁOŚĆ TO OBJAW CHOROBY, NIE LENISTWA. Będę to powtarzać, jak zdarta płyta. Otyli i tak mają już przerąbane, tego typu "mądrości" z d**y nie pomagają  Są jak nóż w plecy. Zwłaszcza wypowiedziane przez lekarza" - rozpoczęła swój wpis aktorka.

- napisała w emocjonalnym wpisie Anna Powierza.

Anna Powierza o otyłości

Dwa dni później opublikowała kolejny wpis, dalej przebywając na wakacjach. Tym razem dotyczył on stricte tematu otyłości. Aktorka napisała w nim, że człowiek otyły nigdy nie będzie zdrowy.

DLATEGO JEŚLI CZUJESZ GŁÓD, choć DUŻO ZJADŁAŚ, to powód by zacząć się niepokoić. Najlepszą rzeczą, którą możesz wtedy dla siebie zrobić, to iść do lekarza i na badania.

- czytamy w poście.

Choć te słowa mogą być uznane za kontrowersyjne, aktorka w swoim wpisie podzieliła się specjalistyczną wiedzą i odesłała do swoich książek, w których porusza tematy związane ze zdrowiem.

Zobacz także:

Czy bycie eko jest trudne?
INTERIA.PL
Masz sugestie, uwagi albo widzisz błąd na stronie?
Dołącz do nas