Blanka na Eurowizji 2023. Polska reprezentantka w finale konkursu? Tak podkręca atmosferę strojem

Blanka Stajkow, tegoroczna polska reprezentantka w Konkursie Piosenki Eurowizji, z pewnością nie może narzekać na brak zainteresowania. Od momentu wygranej w preselekcjach o wokalistce jest głośno nie tylko ze względu na utwór "Solo", ale również kontrowersje, jakie wokół niego narosły. Piosenkarka przyciąga również uwagę odważnymi stylizacjami.

Eurowizja 2023. Blanka przygotowuje się do występu w drugim półfinale. Co za strój!
Eurowizja 2023. Blanka przygotowuje się do występu w drugim półfinale. Co za strój!Aaron Chown/Press Association/East News/Cover Images/East NewsEast News

11 maja 2023 Blanka Stajkow powalczy o wejście do finału Eurowizji 2023. Po godzinie 21.00 polska reprezentantka wykona utwór "Solo", a swoim występem będzie się starała zaskarbić sobie sympatię widzów.

Blanka ma już za sobą próbę generalną przed konkursem Eurowizji. Czy uda się jej wejść do finału?

- Mam nadzieję, że wszystkim spodoba się występ. To jest piosenka z mocnym przekazem. Według mnie jest ona pokazana w taki bardzo lekki sposób i jest bardzo radosna. Mam nadzieję, że ludzie będą czerpać z niej dużo uśmiechu i radości - powiedziała Blanka w rozmowie z tvp.info.

Blanka na Eurowizji 2023. Kim jest polska kandydatka?

23-letnia Blanka to piosenkarka, fotomodelka i autorka tekstów, która reprezentuje Polskę w 67. Konkursie Piosenki Eurowizji w Liverpoolu. Tata wokalistki pochodzi z Bułgarii, ale Blanka większą część życia spędziła w Polsce. W młodości trenowała disco dance, uczyła się też w szkole muzycznej. Przez cztery lata mieszkała w Stanach Zjednoczonych, gdzie występowała na sesjach "Open Mic" oraz w pubach i restauracjach. W ubiegłym roku Blanka podpisała kontrakt z wytwórnią Warner Music Poland.

Blanka reprezentantką Polski na Eurowizji 2023

Eurowizja 2023. Blanka w sukni z napisem "Bejba"
Eurowizja 2023. Blanka w sukni z napisem "Bejba"Graham Finney / Cover Images/Cover Images/East News

26 lutego 2023 utwór Blanki "Solo" zwyciężył w finale programu "Tu bije serce Europy". Tym samym Blanka oficjalnie stała się polską reprezentantką w Konkursie Piosenki Eurowizji. Wybór ten od początku wzbudzał ogromne kontrowersje, a niektórzy fani Eurowizji podważali zdolności wokalne piosenkarki. W sieci zaroiło się od krytycznych komentarzy.

Blanka postanowiła pokazać, że ma dystans do całego zamieszania. Podczas otwarcia Konkursu Piosenki Eurowizji w Liverpoolu pojawiła się długiej, zielonej sukni z napisem "Bejba". Słowo z utworu "Solo" przez długi czas było obiektem żartów wśród fanów Eurowizji.

Eurowizja 2023. Blanka podgrzewa atmosferę na próbie. Co za strój

Blanka na próbie przed półfinałem Eurowizji 2023
Blanka na próbie przed półfinałem Eurowizji 2023Martin Meissner/Associated Press/East News

Teraz Blanka koncentruje się na przygotowaniach do czwartkowego show, czyli drugiego półfinału Eurowizji. Piosenkarka ma już za sobą próbę generalną, podczas której zaserwowała kilka odważnych stylizacji.

Na początek była to krótka, asymetryczna sukienka w typie tie dye w kolorach pomarańczowym i fioletowym. Uwagę zwracał długi, zdobiony złotymi elementami rękaw. Kolejną stylizacją był pomarańczowy, asymetryczny kombinezon z połyskującymi motywami. Kreacje podkreśliły figurę Blanki, a uwagę przyciągały zwłaszcza zgrabne nogi wokalistki.

Dopasowane stylizacje odzwierciedlają też lekki, wakacyjny klimat piosenki "Solo". Zobaczcie zdjęcia!

Eurowizja 2023. Blanka awansuje do finału?

Opinią na temat tego, czy Blanka wystąpi w finale Eurowizji 2023 podzielił się już Krzysztof Jackowski. Polski jasnowidz wyjawił, jakie szanse ma Polska na wygranie tego konkursu.

"Wydaje mi się, że nie jest to utwór, który miałby w jakiś sposób zaskoczyć uszy jurorów czy widzów. Uważam, że chyba Jann byłby lepszym wyborem " - powiedział Jackowski w rozmowie z Radiem Zet.

W czwartek, 11 maja o godz. 21.00 rozpocznie się drugi półfinał konkursu piosenki Eurowizja 2023, podczas którego usłyszymy 16 piosenek. Jako dziewiąta zaprezentuje się Blanka z piosenką "Solo".

Czy Polska awansuje do finału Eurowizji? Przekonamy się już wieczorem.

Kiedy odbędzie się finał Eurowizji?

Finał 67. Konkursu Piosenki Eurowizji odbędzie się w sobotę 13 maja. Wystąpią uczestnicy wybrani w półfinałach, reprezentanci krajów tzw. Wielkiej Piątki oraz Ukrainy.

Blanka przed drugim półfinałem Eurowizji 2023
Blanka przed drugim półfinałem Eurowizji 2023Aaron Chown/Press Association/East News
Stylizacje Blanki przed drugim półfinałem Eurowizji 2023. Tak polska reprezentantka wyglądała na próbie
Stylizacje Blanki przed drugim półfinałem Eurowizji 2023. Tak polska reprezentantka wyglądała na próbieSander Koning/HOLLANDSE HOOGTE/East News
Czy show Blanki zachwyci widzów? 11 maja 2023 drugi półfinał Eurowizji
Czy show Blanki zachwyci widzów? 11 maja 2023 drugi półfinał EurowizjiSander Koning/HOLLANDSE HOOGTE/East News

***

"Ludzi którzy osiągali wielki sukces łączy tylko jedno - nie poddawali się". Tomasz Kozłowski u Katarzyny ZdanowiczINTERIA.PL
INTERIA.PL
Masz sugestie, uwagi albo widzisz błąd na stronie?
Dołącz do nas