Reklama

Reklama

Co one zmalowały?

Makijaż wydobywa z twarzy piękno, ale może też szpecić. Tym razem w rolę surowego sędziego wcielił się legendarny prekursor zawodu wizażysty w Polsce - Sergiusz Osmański.

Ideał w stylu glam - 10/10


Carrie Underwood (28) udało się osiągnąć idealne proporcje makijażu. Łuk brwiowy jest pięknie podkreślony, co było wskazane przy tak mocnym obrysowaniu kredką górnych i dolnych powiek oka i doklejonych kępek sztucznych rzęs - dzięki temu zewnętrzny kącik jest optycznie uniesiony. Intensywną czerń równoważy metalizujący cień, który poprowadzono po zewnętrznej krawędzi oka. Błyszczące usta w naturalnym kolorze to strzał w dziesiątkę.

Niewymuszona elegancja - 9/10


Cameron Diaz (39) postawiła na błysk! Doskonały efekt dało użycie transparentnego podkładu i pudru rozświetlającego. Mistrzowsko wyczesano brwi ku górze, dzięki czemu czarna kredka wokół oka nie zamyka jego zarysu. Róż nałożony centralnie na kości policzkowe dodaje świeżości i nie stanowi konkurencji dla szminki.

Graficzny minimalizm - 8/10

Diane Kruger (35) zachwyca wyrazistą kreską na oku. Dzięki utrwalającym woskom łuk brwiowy został idealnie wyrysowany, a linia eye-linera jest jego dopełnieniem. Neutralna kolorystyka szminki i różu dodaje trójwymiarowości. Jedynym błędem jest brak wycieniowania na skroniach.

Podwójne uderzenie - 6/10

Leighton Meester (25) pokazuje, że zasady "usta kontra oko" lub "oko kontra usta" odchodzą do lamusa. Współczesny make-up z jednakową intensywnością podkreśla oczy i usta. Uwaga: czasem dobrze jest, by makijażysta pogadał ze stylistą. Wybór identycznego cienia jak kolor ubrania sprawił, że make-up stał się nieco banalny.

Dlaczego tak smutno! - 6/10


Karolina Korwin-Piotrowska (40) padła ofiarą kontrastów. Pastelowa kolorystyka makijażu w zderzeniu z ciemnymi włosami Karoliny sprawiły, że twarz nabrała smutnego wyrazu. Ratunkiem byłoby dodanie w centralnej części kości policzkowych odrobiny amarantowego różu.

Błędne oko - 3/10


Ewa Drzyzga (43) poległa na makijażu oczu. Zbyt długie półłuki dają efekt opadnięcia zewnętrznych kącików oraz zmęczenia. Poza tym... W Polsce mamy już sieć Brow Bar, gdzie każda kobieta może ustalić idealny kształt łuku brwiowego.

Od czego zacząć? - 2/10


Anna Guzik (35) prezentuje istny katalog błędów! Zbyt cienka linia niewyczesanych brwi w zderzeniu z wycieniowanym na matowo okiem brzydko uwypukliły nieruchomą część powieki. Brak "podcięcia" kości policzkowych dodał twarzy pucołowatości. A zdecydowany kolor na ustach wymaga idealnych proporcji w obrysie warg. Tu ich zabrakło.

Nowy większy SHOW - elegancki magazyn o gwiazdach! Jeszcze więcej stron, więcej gwiazd i tematów! Więcej przeczytasz w najnowszym wydaniu magazynu, w sprzedaży od 29 sierpnia!

Show

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Dziś w Interii

Raporty specjalne

Rekomendacje