Reklama

Córki Paula Newmana wystawiły na aukcję rzeczy rodziców. W tym metalową świnię

Paul Newman zmarł w 2008 r., a jego żona, 93-letnia Joanne Woodward od kilkunastu lat choruje na Alzheimera. Ich pięć córek uznało, że nadszedł już właściwy moment, by wystawić na sprzedaż część rzeczy rodziców. Konkretnie, ponad 300 przedmiotów. Można je kupić na trzech aukcjach, które organizowane są w nowojorskim oddziale Sotheby’s do 13 czerwca.

Przedmioty pochodzą głównie z domu Newmanów w Westport w Connecticut. Pogrupowano je w trzech aukcjach. Pierwsza - "Ważne zegarki" odbędzie się 9 czerwca, druga - "Życie i spuścizna" trwa do 12 czerwca, a trzecia - "Wysoka prędkość" do 13 czerwca.

Zobacz również: Różana Doda i Szpak w ludowym kubraczku. Gwiazdy na koncercie "Pokolenia wolności"

Wśród najciekawszych obiektów są dwa drogocenne Roleksy Newmana (jeden z nich może osiągnąć cenę 1 mln dolarów, jak szacuje Sotheby’s), dębowy stół bilardowy, scenariusze i pamiątki z wielu filmów aktorskiej pary, rama sypialnianego łóżka, suknia ślubna Woodward, wyścigowe kombinezony, kaski i trofea Newmana, a także wiele ekstrawaganckich antyków, do których słabość mieli Newmanowie.

Reklama

Zobacz również: Agnieszka Kotońska zachwyca szczupłą sylwetką. Chudnie w oczach

Karna ławka idzie pod młotek

Jedną z największych osobliwości jest jednak długa blaszana ławka w kształcie świni, która ma na pysku gogle lotnicze. Musieli na niej siadać za karę wszyscy ci, którzy spóźnili się na spotkanie z Newmanem, bo ten był bardzo ortodoksyjny w kwestii punktualności.

Paul i Joanne zakochali się w sobie w 1953 r., gdy pracowali nad spektaklem "Piknik". Newman był wówczas żonaty. Pobrali się dopiero pięć lat później. Zagrali wspólnie w 16 filmach.

Ethan Hawke zrealizował o tej słynnej parze serial dokumentalny "Ostatnie gwiazdy kina", który w ubiegłym roku trafił do katalogu HBO.

Zobacz również: Zaskakujące wieści z Wielkiej Brytanii. To cios dla księżnej Kate

PAP life
Dowiedz się więcej na temat: aktor

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy