Reklama

Reklama

Dzieci Kate i Williama nie używają w szkole swojego nazwiska. Oto pseudonim

George i Charlotte, najstarsze dzieci księżnej Kate i księcia Williama, wróciły już po wakacjach do szkoły. Choć noszą arystokratyczne tytuły, wszyscy zwracają się tam do nich po imieniu. Co ciekawe, nie używają swojego prawdziwego nazwiska Mountabatten-Windsor, tylko posługują się pseudonim Cambridge.

8-letni George i 6-letnia Charlotte uczęszczają do prywatnej londyńskiej podstawówki Thomas's Battersea, mieszczącej się nieopodal Pałacu Kensington. Czesne wynosi tam 23 tys. funtów rocznie (122 tys. zł).

Przyszły następca brytyjskiego tronu i jego siostra nie mogą tam liczyć na nadzwyczajne przywileje. Nikt nie oczekuje od nauczycieli i uczniów tej szkoły, że będą się do nich zwracali Jego/Jej Książęca Wysokość, ani że ktoś będzie się im kłaniać. Funkcjonują po prostu jako George i Charlotte - informuje tygodnik "People".

Dzieci Kate i Williama w szkole posługują się pseudonimem

Co ciekawe, w spisie uczniów próżno szukać nazwisk George Mountabatten-Windsor i Charlotte Mountabatten-Windsor. Prawnuki królowej Elżbiety II w szkole posługują się fikcyjnym nazwiskiem Cambridge, zaczerpniętym z tytułów noszonych przez ich rodziców. Podobna praktyka miała miejsce, gdy książę William i jego brat uczyli się, a później odbywali służbę w wojsku. Występowali wówczas jako William i Harry Wales, ponieważ ich ojciec Karol jest księciem Walii.

Reklama

Kiedy w 2017 książę George szedł po raz pierwszy do szkoły, ówczesny dyrektor jego podstawówki stwierdził, że celem placówki jest zapewnienie George’owi - tak jak i wszystkim innym uczniom - bezpiecznego i szczęśliwego środowiska, w którym będzie czuł wsparcie życzliwej społeczności i będzie miał zapewnioną prywatność.

Jeśli chodzi o najmłodszą pociechę Kate i Williama, 3-letniego Louisa, to w tym roku posłali go do przedszkola The Willcocks Nursery School w Londynie. Wcześniej chodziła tam jego siostra.

Przeczytaj też:

Przyszłość Meghan i Harry'ego jest zapisana w gwiazdach. Debbie Frank zaskoczyła słowami o małym Archiem

Olga Bołądź zachwyciła kreacją na premierze "Najmro. Kocha, kradnie, szanuje". Pokazała brzuch!

Ola Kwaśniewska przeszła metamorfozę! Fani zachwyceni

* * *

Zobacz więcej:

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje