Reklama

Fani żegnają Tinę Turner. Pod jej domem w Szwajcarii wielkie poruszenie

Wieść o śmierci Tiny Turner obiegła świat 24 maja. Artystka zmarła w wieku 83 lat po długiej chorobie. "Świat traci legendę muzyki i wzór do naśladowania" - oświadczył menedżer artystki. Fani zebrali się pod jej domem, aby pożegnać ikonę. Swój smutek i żal wyraził również prezydent Szwajcarii.

Tina Turner to jedna z najwybitniejszych piosenkarek i autorek tekstów wszechczasów. Swoją karierę zaczynała w latach 60. i szybko osiągnęła światową sławę i niebywały sukces. W swojej karierze wygrała aż osiem prestiżowych statuetek Grammy oraz ponad 160 innych nagród, przez co stała się najczęściej nagradzaną artystką rockandrollową w historii przemysłu muzycznego. Jej muzykę i charakterystyczny głos pokochał cały świat. "We Don't Need Another Hero", "Private Dancer", "Tonight", "Simply the Best", "What's Love Got To Do With It", "Rolling on the River", to tylko niektóre z jej największych hitów, które dzisiaj znają lub kojarzą niemal wszystkie pokolenia. 

Reklama

Fani żegnają ikonę pod jej domem

Tina Turner urodziła się w Stanach Zjednoczonych, gdzie też upłynęła jej kariera, jednak ukojenie i odpoczynek odnalazła w Szwajcarii. Przez wiele lat mieszkała w miejscowości Kuesnacht pod Zurychem. To właśnie tam, pod domem artystki w nocy zebrali się jej fani, okoliczni mieszkańcy i sąsiedzi. Pod bramą złożono kwiaty i zapalono znicze. 

Szwajcaria była drugą ojczyzną Tiny. W 2013 roku artystka otrzymała obywatelstwo tego kraju. W mediach społecznościowych pożegnał ją również prezydent Szwajcarii Alain Berset. 

Zobacz również: Tina Turner kupiła weekendową rezydencję. Cena: 76 mln dolarów

Amerykanie żegnają Tinę na Alei Gwiazd w Los Angeles

Amerykanie postanowili pożegnać Tinę Turner w Los Angeles na słynnym Hollywood Walk of Fame, czyli amerykańskiej Alei Gwiazd. Wokół gwiazdy Tiny pojawiły się bukiety kwiatów, a także duży portret zmarłej piosenkarki. Fani tłumnie gromadzili się wokół tego miejsca, żegnając ikonę. 

INTERIA.PL
Dowiedz się więcej na temat: Tina Turner | gwiazdy | śmierć Tiny Turner

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy