Reklama

Iga Świątek prywatnie. Takiej jej nie znamy

Iga Świątek, pomimo młodego wieku, jest na ustach wielu fanów sportu. Osiągając historyczne wyniki, w tym między innymi jako pierwsza polska tenisistka zwyciężając turniej wielkoszlemowy w grze pojedynczej, zapisała się na kartach polskiego sportu. Jaka jest prywatnie i czym się interesuje? Uchylamy rąbka tajemnicy.

31 maja Iga Świątek obchodziła 21. urodziny. Pomimo tak młodego wieku w październiku 2020 roku osiągnęła największy sukces w swojej karierze, triumfując w turnieju French Open. Jej dobra passa trwa również w 2022 roku - zwyciężyła między innymi w Dubai Tennis Championships czy Porsche Tennis Grand Prix w Stuttgarcie. Teraz jak burza mknie przez kolejny French Open.

Czytaj również: Mama Igi Świątek chłodno opowiada o relacjach z córką: "Kontakt jest mocno ograniczony"

Reklama

Iga Świątek: życie prywatne. Wielbicielka muzyki i książek

Iga Świątek znalazła się na ustach wielu ludzi na świecie, kiedy przed dwoma laty niespodziewanie zwyciężyła w turnieju French Open. W tegorocznej edycji Polska po raz kolejny jest główną kandydatką do tytułu.

Gwiazda polskiego tenisa jest obecnie w centrum uwagi. Wielu zastanawia się, jaka prywatnie jest Iga Świątek. 21-latka uwielbia książki - lubi czytać biografie - ma za sobą lekturę historii życia Rogera Federera czy Michelle Obamy. Jej numerem jeden jest jednak "Przeminęło z wiatrem" amerykańskiej pisarki Margaret Mitchell. Tenisistka przyznała, że po zakończeniu lektury płakała przez pół godziny.

Iga Świątek uwielbia również muzykę. Jej ulubione zespoły to m.in. ABBA, Pink Floyd, Pearl Jam czy Coldplay. Będąc w Kalifornii, tenisistka wybrała się na koncert grupy Eagles.

Zobacz również:  Do końca sztab ukrywał ten fakt przed Igą. Ojciec Świątek odsłania kulisy 

Iga Świątek: French Open. Miłość do sportu zaszczepił w niej tata

Iga Świątek przygodę z tenisem rozpoczęła w wieku czterech lat. Miłość do sportu zaszczepił w niej tata - Tomasz Świątek, były wioślarz, olimpijczyk z Seulu z 1988 roku.

Tenisistka mieszka wraz z rodziną w Raszynie pod Warszawą. Rodzinny dom Igi Świątek otacza duży ogród, w którym tenisistka chętnie ćwiczy i relaksuje się.

Iga Świątek ma starszą o trzy lata siostrę - Agatę.

Iga Świątek: wzorowa uczennica i "zawodniczka, która gra singla"

Iga Świątek w 2020 roku podeszła do egzaminu dojrzałości. Maturę udało jej się zdać niemal celująco. Język polski napisała na 83 proc., zaś dwa pozostałe, obowiązkowe przedmioty, czyli matematykę i język angielski, na równe 100 proc. Z rozszerzonej matematyki udało jej się zgromadzić 66 proc., zaś angielskiego - 93 proc.

Wielu fanów tenisistki zastanawia się czy 21-latka ma chłopaka. Kiedyś jeden z internautów zapytał ją o to wprost. "Jesteś singielką?" - padło pytanie.

INTERIA.PL
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy