Ikona mody i inspiracja dla dojrzałych kobiet. W czym tkwi jej sekret?

„Ulubiona pierwsza dama” od lat cieszy się niesłabnącą sympatią Polaków. Przez dekadę prezydentury swojego męża stawiana za wzór klasy i elegancji, dziś nazywana jest prawdziwą, polską ikoną mody i inspiracją, w wyborach której zakochają się szczególnie nieco dojrzalsze panie. W czym tkwi sekret Jolanty Kwaśniewskiej?

Jolanta Kwaśniewska zachwyca wyczuciem stylu. W czym tkwi jej sekret?
Jolanta Kwaśniewska zachwyca wyczuciem stylu. W czym tkwi jej sekret?Wojciech Olkusnik/East NewsEast News

3 czerwca to ważna data dla Jolanty Kwaśniewskiej. Tego dnia była pierwsza dama świętuje bowiem swoje urodziny. Zmieniające się w kalendarzu kartki zdają się nie być jednak dla niej żadnym problemem. Wraz z upływem lat wygląda bowiem jeszcze promienniej i bardziej kobieco, dowodząc, że mijające lata wcale nie muszą oznaczać urodowego i stylizacyjnego końca świata. Jolanta Kwaśniewska, świętując w tym roku 69. urodziny, niezmiennie zachwyca, inspirując Polki.

Jolanta Kwaśniewska: "najlepsza pierwsza dama". Polacy ją uwielbiają

Kiedy w 1995 roku Aleksander Kwaśniewski został prezydentem Polski, jego żona szybko stała się prawdziwą ulubienicą Polaków. "Ulubiona pierwsza dama", jak do dziś nazywa się Jolantę Kwaśniewską, zachwycała uśmiechem i klasą. Przez dekadę prezydentury swojego męża przeszła niemałą, wizerunkową metamorfozę, nigdy nie stojąc jednak w jego cieniu - wręcz przeciwnie, godnie mu partnerując.

Jolanta Kwaśniewska szybko zdała sobie sprawę, jak ważną i znaczącą może okazać się rola Pierwszej Damy. Doszła do wniosku, że najważniejszym działaniem jest pozostawanie w bezpośrednim kontakcie z ludźmi oraz próba pomocy w realny sposób. W 1997 roku założyła więc fundację Porozumienie bez barier, kolejno angażując się w dziesiątki działań w kraju i za granicą.

Jolanta Kwaśniewska
Jolanta Kwaśniewska VIPHOTO/East NewsMWMedia

Dodatkowo Jolanta Kwaśniewska nie bała się wypowiadać w mediach, pokazując swoje emocje i wyrażając własne opinie. Przez to wydawała się ludziom bliska. Rodaków nie traktowała bowiem wyniośle, stawiając się na równi z każdym. To sprawiło, że Polacy ją pokochali. A kiedy przy okazji prezentowała publicznie szereg najlepszych kreacji, stała się prawdziwą inspiracją, a wkrótce także polską ikoną stylu.

Jolanta Kwaśniewska: styl. Inspiracja dla dojrzałych kobiet

Jolanta Kwaśniewska przez ekspertów uznawana jest za wzór klasy i elegancji. Podczas gdy przed laty wiele kobiet pragnęło wyglądać jak ona - przede wszystkim po to, by czuć się światowo i z klasą, dzisiaj dojrzałe panie z uwagą śledzą modowe wybory byłej pierwszej damy, uważając, że ta w wyśmienity sposób przekazuje triki, jak pomimo upływu lat wciąż przyjaźnić się z modą.

Jolanta Kwaśniewska zadała szyku. Dojrzałe panie przyklasną temu wyborowi
Jolanta Kwaśniewska zadała szyku. Dojrzałe panie przyklasną temu wyborowiAndrzej Iwanczuk /ReporterEast News

Żona Aleksandra Kwaśniewskiego każdorazowo idealnie dopasowuje strój do okazji, a w jej szafie nie brakuje modowych klasyków, które zamieniają całą stylizację w niezwykle szykowną i elegancką. Jolanta Kwaśniewska uwielbia eleganckie garsonki i kobiece komplety, od czasu do czasu nie odmawiając sobie wygodnych szaleństw z prostymi spodniami lub swetrami w połączeniu z dżinsami.

Była pierwsza dama wyznaje jedną, prostą zasadę. Według niej sekretem elegancji jest minimalizm i prostota. Podobne rozwiązania pokochają szczególnie nieco dojrzalsze panie. Eleganckie sukienki o prostym kroju, wygodne, ale kobiece obuwie i stonowane kolory - biel, beż, granat czy czerń, to podstawa garderoby Jolanty Kwaśniewskiej. Z jej stylu warto czerpać pełnymi garściami.

„Zbliżenia”. Anna Dymna. O wspomnieniach i spotkaniach dających siłęINTERIA.PL
INTERIA.PL
Masz sugestie, uwagi albo widzisz błąd na stronie?
Dołącz do nas