Optycznie wyszczuplą brzuch i zaznaczą talię. By tak się stało, unikaj tych błędów

Aleksandra Tokarz

Opracowanie Aleksandra Tokarz

Doskonałe pod wieloma względami. Zapewniają komfort ruchów, modelując przy tym sylwetkę. Optycznie wyszczuplają brzuch, idealnie podkreślając też talię. A do tego maksymalnie wydłużają nogi, sprawiając, że te wyglądają na dłuższe i smuklejsze. By tak się jednak stało, wystrzegaj się prostych, stylizacyjnych błędów. A jeansy z wysokim stanem z pewnością ci za to podziękują.

Na co uważać nosząc jeansy z wysokim stanem? Tak unikniesz modowej wpadki
Na co uważać nosząc jeansy z wysokim stanem? Tak unikniesz modowej wpadki123RF/PICSEL

Jak stylizować spodnie z wysokim stanem? Zwróć uwagę na szczegóły

Od rurek, przez mom fity, aż po dzwony. Jeansy niejedno mają imię. Wszystkie łączyć może jedno - wysoki stan. Ten, który uwielbia cała rzesza kobiet, doceniając komfort i wygodę, jakie zapewniają. A gdy dodamy do tego szereg stylizacyjnych możliwości, tylko o krok od prawdziwej miłości.

Jeansy z wysokim stanem określane są mianem perełki wśród spodni. Nie tylko bowiem modelują sylwetkę, ale jednocześnie wyszczuplają brzuch i podkreślają talię. Wydłużają też nogi, zapewniając przy tym wyjątkową łatwość w stylizacji. Dobrze wyglądają bowiem w towarzystwie niemal wszystkich elementów garderoby - białych koszul, krótkich topów, kobiecych bluzek czy luźnych t-shirtów.

Połączone z marynarką mogą zamienić się w przykład trendu smart casual, zaś w towarzystwie bluzy dodadzą całości nonszalancji i dziewczęcości. By jednak zamieniły się w stylizacyjny cud, warto wziąć sobie do serca kilka rad. Od modowej wpadki dzielą bowiem zaledwie sekundy.

Jak nosić jeansy z wysokim stanem? Uważaj na proste błędy

Spodnie typu high waist, by stały się stylizacyjną perełką, powinny być przede wszystkim odpowiednio dopasowane. Podczas zakupów zwróć więc uwagę na to, jak leżą w pasie. Nadmiernie obcisłe mogą zaburzyć równowagę sylwetki, sprawiając, że zamiast maskować brzuszek, tylko mocniej go uwypuklą. Gdy zaś będą zbyt luźne, w momencie, kiedy założysz pasek, materiał nieestetycznie się zmarszczy, rujnując wygląd całej stylizacji.

Jak stylizować spodnie z wysokim stanem? Zwróć uwagę na szczegóły
Jak stylizować spodnie z wysokim stanem? Zwróć uwagę na szczegóły123RF/PICSEL

Mimo iż jeansy z wysokim stanem powszechnie uważane są za odpowiedni wybór dla każdej kobiety, bez względu na rodzaj figury, jaki posiada, w rzeczywistości podczas zakupów warto dokładnie ocenić swój wygląd w lustrze. Jeansy high waist nie sprawdzą się w przypadku nieco drobniejszych osób - optycznie skrócą bowiem sylwetkę, przynosząc efekt zupełnie odmienny od zamierzonego.

Czy jeansy z wysokim stanem są modne? Noś i zachwycaj

W przypadku jeansów z wysokim stanem kluczowe są dodatki. Podobny model spodni z założenia ma modelować figurę, optycznie wydłużając nogi. Górną partię ubioru warto więc nieco zrównoważyć - wybierając krótki top, asymetryczne bluzki czy wpuszczone do spodni koszule.

Decydując się na pasek, warto sięgnąć po ten cienki i delikatny, który stanowił będzie jedynie subtelne dopełnienie całej stylizacji. W przypadku jeansów z wysokim stanem odrzućmy w kąt szerokie, ciężkie paski - te mocno zakłócą bowiem delikatność całego look’u.

Matteo Brunetti: We Włoszech trudno wyszukać dobrą włoską restaurację, bo oceny turystów wprowadzają w błąd INTERIA.PL
INTERIA.PL
Masz sugestie, uwagi albo widzisz błąd na stronie?
Dołącz do nas