Reklama

Reklama

Izabela Kuna mówi o mobbingu w szkołach teatralnych. „Trzeba reagować”

Izabele Kuna od lat przygotowuje studentów szkół teatralnych do pracy w zawodzie. W rozmowie z Janusza Schwertnera opowiedziała o swoim podejściu do podopiecznych. Poruszała także niezwykle często przywoływany ostatnimi czasy temat mobbingu. „W środowisku aktorskim jest większe przyzwolenie ze względu na bliskość ciał, emocji, które nami targają” – zaznaczyła Izabela Kuna.

Izabela Kuna obecnie jest wykładowczynią w Akademii Teatralnej im. Aleksandra Zelwerowicza w Warszawie. W wywiadach podkreśla, że bardzo lubi pracować ze studentami i uczyć ich aktorstwa. Podczas rozmowy w  programie "Onet Rano" odpowiedziała na pytania dotyczące mobbingu, który ma miejsce w szkołach teatralnych.

Izabela Kuna sprzeciwia się mobbingowi w szkołach artystycznych

Temat przemocy psychicznej, z którą spotykają się studenci szkół artystycznych jest poruszany coraz częściej. Anna Paliga jakiś czas temu opublikowała na Facebooku list otwarty do władz uczelni. Zwróciła w nim uwagę na mobbing, którego mieli dopuszczać się wykładowcy wobec studentów. To skłoniło również innych absolwentów do zabrania głosu w sprawie niewłaściwych technik kształcenia.       

Reklama

Izabela Kuna, która od lat uczy w szkołach teatralnych, przyznała, że mobbing jest dużym problemem szkół artystycznych - nie tylko teatralnych. Zaznaczyła, że należy z nim walczyć. Wytłumaczyła, że jako nauczyciel czuje się odpowiedzialna za młodych ludzi, których spotyka na swojej drodze. 

Izabele Kuna zaznacza, że placówki dostrzegają problem

Izabela Kuna przyznała, że dyskusja, która wywiązała się w ostatnim czasie w mediach na temat mobbingu w szkołach artystycznych, jest niezwykle ważna. Zauważyła, że placówki podejmują kroki, by zjawisko stało się przeszłością. 

Aktorka postawiła Akademię Teatralną im. Aleksandra Zelwerowicza za przykład. Zaznaczyła, że jeśli ktoś nie czuje powołania, by uczyć młode osoby przyszłego zawodu, nie powinien wybierać tej drogi.

***

Przeczytaj również:

Radliniec, czyli wzorcowa niemiecka wieś. Jaka jest jej historia?

Anna Mucha w kontrze do Wojewódzkiego! Poszło o Kasię Cichopek

Porównano ceny w europejskich miastach. Jak wypadły polskie?

Zobacz również: 


Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje