Reklama

Katarzyna Zdanowicz, dziennikarka Polsatu: "Każdy z nas ma coś, co z różnych powodów skrywa pomiędzy wersami"

Zdanowicz. Pomiędzy Wersami to podcast autorstwa dziennikarki i prezenterki Polsat News, Katarzyny Zdanowicz. - Każdy z nas ma coś, co z różnych powodów skrywa pomiędzy wersami. Podczas programu pozwolimy, aby to głośno wybrzmiało – mówi dziennikarka.

  •  Podcast Katarzyny Zdanowicz zadebiutował w portalu Interia.pl w lutym 2022 r.  "Zdanowicz. Pomiędzy Wersami" to niezwykli goście, szczere rozmowy, kontrowersyjne tematy
  • - W podcaście poruszymy tematy ważne dla każdego z nas. Ujrzymy emocje bohaterów - zapewnia dziennikarka

Czytaj również: Katarzyna Zdanowicz – prywatnie i zawodowo. Co wiemy o dziennikarce Polsatu?

Reklama

Katarzyna Zdanowicz, prowadząca podcast "Pomiędzy Wersami" 

Katarzyna Zdanowicz rozstała się z TVN24 w październiku 2021 roku. Od stycznia 2022 roku dziennikarka powróciła do "Wydarzeń" nadawanych przez stację Polsat. To powrót po 9 latach, w trakcie których Zdanowicz pracowała dla Grupy Discovery. W TVN24 Katarzyna Zdanowicz prowadziła m.in. program "Polska i świat" i serwisy "Dzień Dobry TVN" i "Fakty po południu". Jest autorką książki "Zawsze mówi, że wróci" opisującej historie kobiet, żon i partnerek himalaistów.

Powrót do Polsatu zaowocował również własnym programem sygnowanym nazwiskiem dziennikarki. "Zdanowicz między wersami"to podcast zawierający autentyczne historie ludzi, którzy swoją postawą inspirują i zachęcają do działania. Pojawią się w nim gwiazdy, ale także pasjonaci, działacze społeczni oraz wybitni specjaliści. 

Podcast "Pomiędzy wersami" Katarzyny Zdanowicz wystartował 10 lutego w Interii. Produkcję realizuje Telewizja Polsat.


Szczera rozmowa Kękę z Katarzyną Zdanowicz. "Można się uśmiechać, a następnego dnia się powiesić"

W ramach cyklu topowa dziennikarka porusza tematy ważne społecznie, bez ckliwości i patosu mówiąc o tym, co budzi najgłębsze emocje. - Wspólnie rozprawiamy się ze stereotypami i uprzedzeniami  - pokreśla Katarzyna Zdanowicz

Gościem pierwszego odcinka "Pomiędzy wersami" był raper KęKę, który otwarcie opowiadał o uzależnieniu i depresji. 

Rozmowa wywołała dyskusję w mediach społecznościowych. Na profilu KęKę internauci dziękowali mu za szczerość i gratulowali pokonania pewnych życiowych demonów. 

"(...) To jest to bardzo szczera, osobista, odważna, poruszająca, budująca i opiekuńcza rozmowa dla odbiorców. Bardzo mądra i subtelna o życiu , rodzinie i terapii. Osobiście mnie podniosła. Pani również bardzo miła, uprzejma i życzliwa. Piękna wspólna rozmowa, wywiad. Dziękuję bardzo jeszcze raz. Polecam każdemu" - skomentował Bogdan. 

"Bardzo potrzebna rozmowa, szczególnie dla młodych ludzi. Dziękuję za szczerość. Życzę wytrwałości w drodze do zdrowienia i równowagi oraz sukcesów muzycznych" - napisała Żaneta. 

"Z czego musiałaś zrezygnować, bo jesteś kobietą?". Drugi odcinek "Pomiędzy wersami"

W drugim odcinku podcastu Marta Frej, artystka i animatorka kulturalna oraz Joanna Warecha, reportażystka i aktywistka rozmawiają o presji, z którą mierzą się kobiety. Czy jej forma i skala zmieniają się na przestrzeni lat? Kto ją wywiera: społeczeństwo, kultura, wychowanie? 

Zobacz: Zdanowicz pomiędzy wersami. Odc.2: Marta Frej, Joanna Warecha

Marcin Bosak o depresji. Trzeci odcinek podcastu Zdanowicz

W Światowy Dzień Walki z Depresją Interia połączyła siły z Komitetem Ochrony Praw Dziecka i uruchomiła 2. edycję akcji #niechzobaczą i #niechusłyszą. W jej ramach pojawił się trzeci odcinek podcastu Katarzyny Zdanowicz "Pomiędzy wersami". Gościem programu był Marcin Bosak, który opowiedział o zmaganiach z depresją. 

Zobacz: Zdanowicz pomiędzy wersami. Odc.3: Marcin Bosak


Wzruszające słowa Ukraińców u Zdanowicz. "Wszyscy umrzemy albo zwyciężymy"

O tym, co dzieje się w Ukrainie tuż po wybuchu wojny z Katarzyną Zdanowicz w 4. odcinku rozmawiali Tati Nizovaya - Ukrainka od kilku lat mieszkająca w Polsce, której mama i bracia przebywały w mieście Sumy oraz dr Aleksander Siemienuta, mieszkający w Polsce od 30 lat.

Aleksandra Domańska w podcaście Zdanowicz. "Niektóre aktorki twierdzą, że są narzędziem"

Kolejną gościnią Katarzyny Zdanowicz była Aleksandra Domańska. Punktem wyjścia rozmowy była wojna w Ukrainie oraz akcja pomocy uchodźcom. Aktorka i współzałożycielka Kolektywu Boginie w rozmowie z Katarzyną Zdanowicz opowiedziała również o swoim zawodzie, wyzwaniach, z którymi muszą mierzyć się kobiety i umiejętności stawiania granic.

Zobacz: Zdanowicz Pomiędzy Wersami. Odc.5: Aleksandra Domańska 

Rosyjski reżyser w "Pomiędzy wersami": "Mówią, że mój mózg jest wyprany"

Gośćmi szóstego odcinka "Zdanowicz pomiędzy wersami" byli Karolina Gruszka i Iwan Wyrypajew. Aktorka i reżyser opowiedzieli o swoich refleksjach dotyczących wojny w Ukrainie, niezależnej, rosyjskiej kulturze oraz o mechanizmach propagandy.

Zobacz: Zdanowicz pomiędzy wersami. Odc. 6: Karolina Gruszka i Iwan Wyrypajew

Wyznanie psychiatry. Teraz przyjmuje takich pacjentów 

Choć pomagamy licznie i chętnie, w wielu z nas rodzi się lęk. Czy długofalowo sprostamy temu wyzwaniu? Na jakie scenariusze powinniśmy się przygotować? Jak dbać o innych, jednocześnie dbając o siebie? Na te i inne pytania w siódmym odcinku podcastu "Zdanowicz pomiędzy wersami" odpowiedzieli: psychiatra, Maurycy Araszkiewicz i psychoterapeutka, Izabela Słoniewska.

Zobacz: Zdanowicz pomiędzy wersami. Odc. 7: Maurycy Araszkiewicz i Izabela Słoniewska

Natalia Przybysz w rozmowie z Katarzyną Zdanowicz: "Chodzę po czyimś intymnym obszarze"

Natalia Przybysz to piosenkarka i autorka tekstów. Popularność zyskała dzięki występom w zespole Sistars, od 2006 roku prowadzi solową działalność. Z Katarzyną Zdanowicz rozmawiała o swojej najnowszej płycie "Zaczynam się od miłości", na której znalazły się niezaśpiewane teksty Kory oraz dwie piosenki autorstwa Natalii. 

Zobacz: Zdanowicz pomiędzy wersami. Odc.8: Natalia Przybysz

Małgorzata Koroniewska u Zdanowicz o mobbingu w szkołach artystycznych

9. odcinek i kolejne poważne tematy. Tym razem gościnią Katarzyny Zdanowicz była Joanna Koroniewska. Aktorka opowiedziała o mobbingu w szkołach artystycznych, o swoich własnych doświadczeniach, związanych z doznawaniem przemocy psychicznej oraz o tym, dlaczego tak trudno przerwać zaklęty krąg milczenia.

Uciekła przed reżimem Łukaszenki. W Polsce dopadł ją Putin

Katarzynę Zdanowicz odwiedziła również Julia Avdeenko - Białorusinka mieszkającą od ponad roku w Polsce, która uciekła z kraju przed reżimem Łukaszenki. Rozmawiały o życiu w Polsce i o tym, dlaczego było warto rzucić wszystko i postawić na jedną kartę, zaryzykować i opuścić Białoruś.

Zobacz: Zdanowicz pomiędzy wersami. Odc.10: Julia Avdeenko

Natalia Maliszewska u Zdanowicz: "Stałam na lodzie i płakałam"


11 odcinek podcastu w świecie sportu.  Natalia Maliszewska - łyżwiarka, specjalizująca się w short tracku. Olimpijka, wicemistrzyni świata w biegu na 500 metrów i mistrzyni Europy na tym samym dystansie, wielokrotna medalistka mistrzostw Polski. Katarzynie Zdanowicz opowiedziała nie tylko o chwilach szczęścia, ale też o tym, jaką cenę płaci się za sukces. 

Zobacz: Zdanowicz pomiędzy wersami. Odc.11: Natalia Maliszewska

Alan Andersz o Królikowskim: Nie zapomnę

  Podczas rozmowy z Katarzyną Zdanowicz, Alan Andersz wrócił do przeszłości. Opowiedział o tym, co wydarzyło się 10 lat temu. Obrażenia, których doznał w wyniku upadku ze schodów, były tak poważne, że poddano go trepanacji czaszki, a później wprowadzono w kilkudniową śpiączkę farmakologiczną. Podzielił się tym, jakie emocje i refleksje towarzysza mu dziś na myśl o wypadku.  

Zdanowicz pomiędzy wersami. Odc.12: Alan Andersz  

Zdanowicz. Pomiędzy Wersami - rozmowa z Olgą Kozierowską

13. odcinek podcastu mogliśmy wysłuchać Olgi Kozierowskiej dziennikarki biznesowej, działaczki społecznej, mówczyni, pisarki, mentorki i aktorki teatralnej. Założycielki organizacji, wspierającej przedsiębiorczość kobiet w biznesie: Sukces Pisany Szminką. Z Katarzyną Zdanowicz rozmawiała nie tylko o życiu zawodowym, ale również o relacjach, związkach i o społecznych oczekiwaniach, ciążących na kobietach.

Zobacz: Zdanowicz pomiędzy wersami. Odc.13: Olga Kozierowska

Córka Zbigniewa Wodeckiego w najnowszym odcinku podcastu Zdanowicz

14.odcinek podcastu. Tym razem zaproszenie do rozmowy przyjęła Katarzyna Wodecka - Stubss.  Nie zabrakło wspomnień o zmarłym ojcu, dzieciństwie oraz informacji o odbywającym się w Krakowie festiwalu Wodecki Twist. Interia jest patronem tego wydarzenia. W portalu pojawią się zapowiedzi, wywiady z artystami i zakulisowe relacje z festiwalu.

Katarzyna Zdanowicz: Co stanowi sukces?


Gośćmi najnowszego 15. odcinka podcastu "Zdanowicz. Pomiędzy wersami" są prezes The Untamed Polska, Beata Pawłowska oraz Joanna Warecha, dziennikarka, publicystka i aktywistka społeczna. Obie panie podczas rozmowy z Krystyną Zdanowicz zastanawiały się, czy w codziennym życiu warto myśleć jak mężczyzna, a w trakcie dyskusji został także poruszony m.in. temat sukcesu - jak go osiągnąć i co ma na to realny wpływ.

Zobacz również: Zdanowicz pomiędzy wersami. Odc. 15: Beata Pawłowska i Joanna Warecha

Katarzyna Zdanowicz na gali Bizneswoman Roku. Zadała szyku! 

Oskar Cyms w podcascie "Zdanowicz. Pomiędzy Wersami"

Gościem 16. podcastu "Zdanowicz pomiędzy wersami" będzie Oskar Cyms - muzyk młodego pokolenia. Popularność zyskał dzięki piosence "My Girl", która stała się częścią ścieżki dźwiękowej filmu "365 dni. Ten dzień". Jaki prywatnie jest Oskar Cyms? Czy zawsze chciał zostać muzykiem? Czym, oprócz śpiewania wypełnione jest jego życie? Tego dowiecie się, oglądają najnowszy odcinek podcastu "Zdanowicz pomiędzy wersami":

Najpopularniejszy polski komik u Katarzyny Zdanowicz

Gościem 17. odcinka podcastu "Zdanowicz pomiędzy wersami" jest Rafał Pacześ - polski stand-uper, komik i aktor, prowadzący program "Czarna Wołga" i "Pacześ show". Z Katarzyną Zdanowicz rozmawiał między innymi o czasach swojej młodości, stand-upie i sytuacji rodzinnej.

"Można zapomnieć jeść, gdy się pisze". Remigiusz Mróz o swoim pracoholizmie

Gościem 18. odcinka podkastu dziennikarki Polsatu, Katarzyny Zdanowicz był Remigiusz Mróz - prawnik i jeden z najpopularniejszych polskich pisarzy. Autor kryminałów w programie "Zdanowicz. Pomiędzy wersami" opowiedział m.in o swoim procesie twórczym, zdradził szczegóły codziennego życia niezwykle płodnego pisarza.

Zobacz: Zdanowicz pomiędzy wersami. Odc. 18: Remigiusz Mróz

Futurolożka u Katarzyny Zdanowicz

W kolejnym odcinku podcastu "Zdanowicz. Pomiędzy wersami" Katarzyna Zdanowicz rozmawiała z Aleksandrą Przegalińską, futurolożką, filozofką i ekspertką w dziedzinie sztucznej inteligencji (AI). Pomoc, czy broń wobec ludzkości? W jaką stronę pójdzie sztuczna inteligencja? Ile w tym możliwości, a ile obaw? Więcej w podkaście: 

Handel dziećmi, opium i strach. Opowiada, jak dziś wygląda Afganistan

Gościnią 20. odcinka podcastu "Zdanowicz pomiędzy wersami" jest Liza Sherzai - autorka książki "Siłaczki. Opowieści o kobietach z Afganistanu", ambasadorka Kobiet Quiosque. Jako córka Polki i Afgańczyka z Katarzyną Zdanowicz rozmawia między inni o ucieczce z ogarniętego wojną Afganistanu i retraumatyzacji wojennych przeżyć po wybuchu wojny w Ukrainie, sytuacji afgańskich kobiet, które pod rządami Talibów zmuszone są porzucać dotychczasowy styl życia i pracę oraz handlu dziećmi i uzależnieniu jej rodaków od opium.

Zdanowicz pomiędzy wersami. Odcinek 21


Karolina Rogaska - dziennikarka i autorka książki "Bez wstydu" podczas rozmowy z Katarzyną Zdanowicz opowiedziała o mrocznych tajemnicach klubów go-go oraz o uczuciach towarzyszących jej przy tworzeniu swoich reportaży. 

Zobacz kolejny odcinek Zdanowicz. Pomiędzy wersami 


INTERIA.PL
Dowiedz się więcej na temat: Katarzyna Zdanowicz | Zdanowicz Pomiędzy Wersami
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy