Reklama

Kim jest babcia Barona? Zamieszkała w domu opieki

Babcia Aleksandra Barona niedawno zamieszkała w Domu Artystów Weteranów Scen Polskich w Skolimowie. Okazuje się, że kobieta jest znaną aktorką. Jak trafiła w to miejsce i czy może liczyć na odwiedziny swojego wnuka?

Aleksander Milwiw-Baron jest słynny gitarzystą z zespołu Afromental oraz jurorem w programie "The Voice of Poland". Nie wszyscy jednak wiedzą, że jego babcia od strony ojca jest znaną polską aktorką. Ostatnio do sieci trafiła informacja, że kobieta znajduje się w domu opieki.

Zobacz również: Katarzyna Zdanowicz prywatnie i zawodowo. Co wiemy o dziennikarce Polsatu?

Kim jest Marlena Milwiw?

Okazuje się, że babcią Barona jest Marlena Milwiw, znana polska aktorka. Urodziła się w 1931 roku we Lwowie, a w 1955 roku ukończyła Państwową Wyższą Szkołę Teatralną w Warszawie. Rok wcześniej zadebiutowała na deskach Teatru Nowej Warszawy w roli Ruth w dramacie "Niemcy" autorstwa Leona Kruczkowskiego/ W 1962 roku wystąpiła w kultowym dziś "Jak być kochaną" w reżyserii Wojciecha Hasa. Zagrała również m.in. w komedii "Och Karol", serialach "Warto kochać", czy "Rajskie klimaty". Została odznaczona Złotym Krzyżem Zasługi, Krzyżem Kawalerskim Orderu Odrodzenia Polski oraz Złotym Medalem "Zasłużony Kulturze Gloria Artis".

Reklama

Babcia Aleksandra Barona w Domu Artystów Weteranów Scen Polskich w Skolimowie

Jak podaje "Super Express", babcia Barona przebywa w słynnym  Domu Artystów Weteranów Scen Polskich w Skolimowie, do którego trafia wielu znanych, emerytowanych artystów polskich scen. Mieszka m.in. Zofia Kucówna, aktorka i wdowa po legendarnym  Adamie Hanuszkiewiczu i znany muzyk Jerzy Połomski. 

Podobno babcia Aleksandra Barona już zadomowiła się w tym miejscu i nie może narzekać na brak towarzystwa. Jak podają informatorzy, jest stale odwiedzana przez rodzinę, w tym przez swojego ukochanego wnuczka.

***

Zobacz również: 

Demi Rose w hicie tego lata. Co za strój!

Małgorzata Rozenek zachwyca w kwiecistej sukience. Ten model jest idealny dla pań po 50-tce!

INTERIA.PL
Dowiedz się więcej na temat: Aleksander Milwiw-Baron
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy