Reklama

Reklama

Książę William nie nosi obrączki. Dlaczego?

Wydawałoby się, że o książęcej parze media wiedzą już niemal wszystko. Jednak ostatnio dziennikarze Huffington Post zwrócili uwagę na jeden, dość intrygujący szczegół w wyglądzie księcia Williama. Mąż księżnej Kate nie nosi obrączki. Dlaczego?

Nawet jeśli widzieliście setki zdjęć księżnej Kate i księcia Williama, istnieje duże prawdopodobieństwo, że ten szczegół umknął waszej uwadze. Jak zauważyli niedawno dziennikarze Huffington Post, podczas gdy Kate nie rozstaje się ze swoim pierścionkiem zaręczynowym i obrączką, William w ogóle nie nosi tej symbolicznej biżuterii.

Dlaczego? Czyżby w małżeństwie książęcej pary źle się działo? Nic podobnego. Jak wyjaśniają zagraniczni dziennikarze, William w czasie ceremonii ślubnej obrączki po prostu... nie otrzymał. Wynikało to z jego osobistych preferencji i niechęci do noszenia jakiejkolwiek biżuterii.

Reklama

Jak wyjaśnia William Hanson, ekspert do spraw etykiety, w rozmowie z Harper’s Bazaar, takie preferencje nie są niczym niezwykłym wśród brytyjskiej arystokracji.  - Wśród mężczyzn z wyższej klasy, unikanie noszenia obrączek nie jest niczym niezwykłym. Nie dlatego, że nie mają ochoty dochowywać wierności swoim żonom, ale dlatego, że według dawnych zasad etykiety, mężczyźni nie powinni nosić żadnej biżuterii. Kiedyś dotyczyło to nawet zegarków.


INTERIA.PL

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy