Reklama

Reklama

Kulisy rozstania Kate Rozz i Piotra Adamczyka

Rozpacza? Został porzucony? Będzie starał się o unieważnienie ślubu kościelnego? SHOW odsłania tajemnice aktora i Kate Rozz.

- Mam wrażenie, że ktoś nade mną czuwa. Że jest jakaś siła, która sprawia, że wszystko w moim życiu się układa. Wiem, że będzie dobrze - wyznała SHOW Kate Rozz (34), wkrótce była już żona Piotra Adamczyka (41). - Nie mógłbym być długo w relacji, w której jestem na drugim planie - powiedział w studio "Dzień Dobry TVN" aktor. Wypowiedź nawiązywała do jego roli w serialu "Przepis na życie", gdzie gra gapowatego rozwodnika, ale wielu widzów odebrało ją jako aluzję do sytuacji życiowej Piotra. A jest ona skomplikowana, ale nie tak dramatyczna, jak ją przedstawiają niektóre media.

Reklama

Jak dowiedział się SHOW, decyzja o rozstaniu została podjęta przez parę wspólnie. W zgodzie, bez wyniszczających emocji. Piotr i Kate również razem byli u prawnika i zdecydowali, że nie będą dłużej trzymać tego faktu w tajemnicy. To dlatego Sylwia Diakowska, mecenas reprezentująca aktora, poinformowała dziennikarzy: "Potwierdzam, że Piotr Adamczyk rozstaje się z żoną".

Znajomi aktora podkreślają, że decyzja nie była dla niego łatwa. Ale po jej podjęciu wyraźnie odżył. Co ciekawe, w środowisku aktorskim rozwód Adamczyka (zaledwie po roku!) nie jest żadnym zaskoczeniem. O wiele większym był bardzo szybki i trzymany przed wieloma w tajemnicy ślub z Kate.

Co więcej, Rozz nie zdołała wejść w relacje towarzyskie ani zaprzyjaźnić się z kolegami i koleżankami męża. Przecież większość czasu spędzała we Francji! Nic więc dziwnego, że dziś wszyscy trzymają stronę Piotra. I mówią: "To była pomyłka. Ekspresowe, nieprzemyślane małżeństwo...".

Piotr i Kate powiedzieli sobie "tak" przed ołtarzem. Mówi się, że ślubu cywilnego nie mieli. Adamczyk może więc starać się o unieważnienie małżeństwa kościelnego. Czy to możliwe? Prawo kanoniczne jest skomplikowane i bardzo restrykcyjne. A same procedury są poważne i trwają dość długo.

- Nie znam przypadków, kiedy na orzeczenie nieważności czekałoby się krócej niż dwa lata. Często proces się przedłuża, bo trudno jest przesłuchać świadków, którzy przychodzą tylko z własnej woli - mówi SHOW dr Andrzej Szymański z kancelarii prawa kanonicznego Bona Fides. Aby proces unieważnienia mógł się rozpocząć, potrzebne są odpowiednie dokumenty, gdzie opisane są powody kierujące jednym z małżonków. Jakich argumentów może użyć Adamczyk?

- Najczęstszą przyczyną orzeczenia nieważności jest niedojrzałość emocjonalna. Rozpad pożycia małżeńskiego też jest często brany pod uwagę w procesie dowodowym - wyjaśnia dr Szymański.

Między Kate a Piotrem od dawna działo się źle. Był to związek na odległość. Co prawda próbowali zawalczyć o uczucie, ale bezskutecznie. Podczas lutowej gali Telekamer Adamczyk odbierał nagrodę sam.

Rozz ostatnio widziano w Polsce również w lutym, samą. Zasiadała w jury konkursu Miss Polonia. To właściwie jedyny sukces medialny modelki. Wcześniej nie udało jej się dostać do żadnego z programów telewizyjnych, mimo że była bardzo blisko podpisania kontraktu na prowadzenie "The Voice of Poland" w TVP 2. Nie otrzymała także szansy od TVN, choć wzięła udział w castingu na prezenterkę "Na językach". Po tych porażkach zniechęcona Kate wróciła do Francji. A drogi małżonków się rozeszły...

Iwona Czarnyszewicz

Show
Dowiedz się więcej na temat: Piotr Adamczyk | Kate Rozz | rozwód | małżeństwa

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy