Reklama

Reklama

Madonna nawołuje do zaprzestania 'zbrodni nienawiści'

Jej słowa odnoszą się do strzelaniny w Orlando.

Madonna nawoływała do zaprzestania "zbrodni nienawiści", po tym jak 49 osób zostało zabitych przez uzbrojonego mężczyznę w Orlando na Florydzie.

Sławna piosenkarka oddała cześć ofiarom masakry, publikując w mediach społecznościowych zdjęcie dwóch całujących się mężczyzn.

Pod zdjęciem Madonna napisała: - Miłość to miłość. Stop zbrodniom nienawiści. Każda forma terroryzmu to forma nienawiści!

Później, artystka opublikowała zdjęcie z rozdania MTV Video Music Awards 2003, na którym całuje się z Britney Spears.

Madonna dodała także na Instagramie mema z rozdania nagród GLAAD Media Awards 2013, pod którym napisała: "Nie można używać imienia Boga lub religii, aby wytłumaczyć akty przemocy, krzywdy, nienawiści, czy dyskryminacji.

- To, co stało się w Orlando jest pustoszące. Moje serce solidaryzuje się z ofiarami tej tragedii i ich rodzinami. Stop zbrodniom nienawiści!

Poza 49 ofiarami śmiertelnymi, 50 osób zostało rannych w strzelaninie w klubie Pulse w Orlando.

Zabójca, Omar Mateen, został zastrzelony przez policję.

W międzyczasie, tragiczne wydarzenia spowodowały, że Kim Kardashian West nawoływała do zaostrzenia prawa do posiadania broni.

Jak napisała, obecne przepisy "umożliwiają łatwy dostęp do broni niebezpiecznym osobom".

Napisała na Twitterze: - Brak mi słów. Modlę się za wszystkich dotkniętych masakrą w Orlando.

- Wielokrotnie nawoływaliśmy, aby Kongres zmienił to prawo, które zezwala niebezpiecznym ludziom na kupno broni i zabijanie. Nic się nie zmieniło!!!! Ludzie nadal bezsensownie giną. Kiedy prawo do posiadania i kupna broni się wreszcie zmieni?!

Reklama

Bang Showbiz

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Dziś w Interii

Raporty specjalne

Rekomendacje