Margot Robbie olśniła na rozdaniu nagród BAFTA. Ale kreacja

Margot Robbie, aktorka znana z takich hollywoodzkich hitów jak "Pewnego razu... w Hollywood", "Gorący temat" i oczywiście "Barbie" pojawiła się na tegorocznym rozdaniu nagród BAFTA i zachwyciła klasyczną stylizacją. Gwiazda nominowana była w kategorii "Najlepsza aktorka", ale musiała oddać pierwszeństwo Emmie Stone. Doceniono za to jej kreację!

Margot Robbie na rozdaniu nagród BAFTA
Margot Robbie na rozdaniu nagród BAFTA ADRIAN DENNISEast News

Margot Robbie urodziła się 2 lipca 1990 roku w Dalby, w australijskim stanie Queensland i wraz z matką oraz starszym rodzeństwem dorastała na farmie dziadków. Po ukończeniu szkoły średniej znalazła sobie agenta i przeprowadziła się do Melbourne, gdzie przyjęła pierwsze role, głównie epizodyczne, w serialach i w filmie "Vigilante".

Popularność przyniósł Margot serial "Sąsiedzi", w którym grała do 2011 roku, chwilę później dołączyła do obsady serialu "Pan Am", a dwa lata później premierę miała komedia romantyczna "Czas na miłość" oraz film Martina Scorsese - "Wilk z Wall Street", który odniósł ogromny sukces i otworzył aktorce drzwi do kolejnych projektów, takich jak "Big Short", "Tarzan: Legenda" i "DC Comics - Legion samobójców". Ten ostatni zarobił ponad 745 milionów dolarów przy budżecie 175 milionów dolarów!

Margot Robbie: Najsłynniejsze filmy

W ostatnich latach Margot pojawiła się "Babilonie", "Amsterdamie" i "Asteroid City", ale w 2023 roku mówiono o niej głównie w kontekście roli Barbie, w którą wcieliła się w filmie o tym samym tytule, w reżyserii Grety Gerwig. Choć produkcja ta była bez wątpienia ogromnym komercyjnym sukcesem, to film okazał się wielkim przegranym tegorocznych Złotych Globów, do których nominowany był w dziewięciu kategoriach, ale otrzymał tylko dwie statuetki - za utwór ''What was I made for?'' Billie Eilish oraz Finneasa O'Connella oraz za najlepsze osiągnięcie finansowe w kinach, przyznane zresztą po raz pierwszy w historii.

W nocy z 10 na 11 marca czasu polskiego w Dolby Theatre w Hollywood po raz kolejny rozdane zostaną Oscary, do których film "Barbie" nominowany jest w ośmiu kategoriach. Sama Robbie nie została jednak doceniona, co w mocnych, gorzkich słowach skomentował doceniony za rolę Kena, Ryan Gosling. 

W niedzielę wieczorem, w Londynie po raz 77. rozdano natomiast prestiżowe nagrody BAFTA, uznawane za "brytyjskie Oscary". Margot Robbie była nominowana w kategorii "Najlepsza aktorka", ale nie udało się jej zdobyć statuetki, którą finalnie otrzymała Emma Stone za występ w "Biednych istotach". 33-letnia Robbie zachwyciła za to klasyczną kreacją w stylu Hollywood.

Margot Robbie zachwyciła na rozdaniu nagród BAFTA

Margot Robbie pojawiła się na rozdaniu brytyjskich nagród BAFTA w długiej różowo-czarnej sukni w stylu Hollywood, która podkreśliła jej perfekcyjną sylwetkę. Dopełnieniem stylizacji były długie, czarne rękawiczki, klasyczny kok i delikatny makijaż.

Choć tym razem aktorka postawiła na elegancką klasykę, to nie dziwi fakt, że przemyciła do niej różowy akcent, z którym nie rozstaje się już od wielu miesięcy. Myślicie, że w końcu przyniesie jej szczęście?

Margot Robbie w klasycznej sukni
Margot Robbie w klasycznej sukni Rex FeaturesEast News

Zobacz również: 

Tomasz Ziętek. O autorskim albumie - „Some old songs", zawalczy o Oskary i Hollywood?INTERIA.PL
INTERIA.PL
Masz sugestie, uwagi albo widzisz błąd na stronie?
Dołącz do nas