Marina i Wojciech Szczęsny witają na świecie córeczkę. Wybrali dla niej wyjątkowe imię

Na początku lipca Marina Łuczenko-Szczęsna i Wojciech Szczęsny po raz drugi zostali rodzicami. Radosną nowiną podzielili się na Instagramie, publikując rodzinne zdjęcie. Zdradzili też, jakie imię wybrali dla swojej pociechy. Trzeba przyznać, że jest ono nietypowe.

Marina Łuczenko-Szczęsna i Wojciech Szczęsny
Marina Łuczenko-Szczęsna i Wojciech Szczęsnypomponik exclusive

Pod zdjęciem szybko pojawiły się gratulacje.

"Gratulacje", "Bądźcie zdrowe i szczęśliwe", "Cudownie", "Wspaniała rodzinka" - pisali fani.

Para zdradziła też, jakie imię wybrała dla córeczki. I trzeba przyznać, że jest to tyle piękny, co nietypowy wybór. Mała dziewczynka otrzymała bowiem imię Noelia.

„Noelia” – co oznacza imię córki Wojciecha Szczęsnego?

Noelia to imię popularne w krajach hiszpańskojęzycznych. Oznacza osobę "nową" lub "nowonarodzoną". Jest żeńską formą imienia "Noel", którego źródłosłowu należałoby szukać w łacińskim "natalis", oznaczającym "narodziny" (od tego samego słowa wywodzi się popularne w Polsce imię "Natalia").

Imię to jest dość młode, popularność zyskuje dopiero od XIX wieku.

Ci, którzy wierzą, że imię może być związane z charakterem osoby, która je nosi, uważają, ze dziewczynki o imieniu Noelia są energiczne, otwarte na nowe doświadczenia i pozytywnie nastawione do życia. Zawsze otacza je krąg znajomych, a wyzwania i trudności postrzegają jako szansę na nowe doświadczenia. Ich energiczność równoważą momenty refleksji - Noelia to osoba, która po intensywnych chwilach spędzonych w towarzystwie, potrzebuje wyciszenia i czasu dla siebie.

Noelie to też osoby cechujące się wysoką inteligencją emocjonalną, świetnie radzące sobie w kontaktach z innymi ludźmi.

Syn Mariny i Wojciecha Szczęsnych również nosi oryginalne imię

Warto dodać, że pierwsze dziecko Szczęsnych również ma oryginalne imię. Kilkuletni chłopczyk nosi bowiem imię Liam. W przeszłości było ono po prostu zdrobniałą wersją imienia William, ale od wielu lat funkcjonuje już samodzielnie. Liam ma pochodzenie celtyckie i znaczy dokładnie "silny i opiekuńczy". Chłopiec o tym imieniu jest także twórczy, inteligentny i otwarty. Charakteryzuje go ogromna wyobraźnia, intuicja i ufność. Liam jest też pełen energii i dość ekstrawertyczny. Właściciele tego imienia często odpływają w świat wyobraźni. Cechuje ich nadmierne marzycielstwo, oportunizm, ale czasem także materializm.

Aplikacja Pogoda Interia - sprawdza się!materiały promocyjne
INTERIA.PL
Masz sugestie, uwagi albo widzisz błąd na stronie?
Dołącz do nas