Reklama

Reklama

Martyna Wojciechowska przerażona! Mocne słowa!

Martyna Wojciechowska podróżując po całym świecie przez wiele lat, była świadkiem wielu dramatów i tragedii. Dlatego nic dziwnego w tym, że teraz komentuje sytuację, jaka ma miejsce w Afganistanie. Pełen bólu, obaw i goryczy post podróżniczka opublikowała w swoich mediach społecznościowych.

Martyna Wojciechowska skomentowała sytuację w Afganistanie

 Martyna Wojciechowska często wypowiada się na temat sytuacji politycznej na świecie, zwłaszcza jeżeli w ramach konfliktów naruszane są prawa ludzi. 

Tym razem podróżniczka postanowiła zabrać głos w temacie tragicznej sytuacji w Afganistanie, gdzie po latach do władzy ponownie doszli Talibowie. 

W kraju zapanował chaos, a cywile boją się o własne bezpieczeństwo i życie. 

Nic dziwnego w tym, że gwiazda z takim zaangażowaniem śledzi to, co dzieje się w tym miejscu na ziemi. Przypomnijmy, że w 2017 roku została ona zatrzymana wraz z ekipą filmową w pobliżu afganistańskiej granicy, gdzie kręciła jeden z odcinków "Kobiety na krańcu świata". 

Zatrzymana przez wywiad wojskowy Martyna znalazła się w trudnej sytuacji, gdzie przez kilka dni przebywała w areszcie domowym. Służby siłą skonfiskowały jej sprzęt i uniemożliwiły dalszą podróż i pracę. 

W końcu podróżniczce i całej ekipie filmowej udało się ruszyć dalej, ale sytuacja była napięta. 

Dziś z trwogą patrzy na to, co dzieje się w Afganistanie i jaki los czeka tamtejsze kobiety, które drżą o swoje życie. 

Reklama


Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje