Niebywałe wieści o Kindze Baranowskiej. Lawina gratulacji

Kinga Baranowska to jedna z najbardziej utytuowanych polskich himalaistek. Mimo młodego wieku może poszczycić się wybitnymi osiągnięciami. Jako pierwsza Polka w historii stanęła na szczycie Dhaulagiri, Manaslu i Kanczendzongi, bez użycia dodatkowego tlenu. I choć jej aktywność wysokogórska w charakterystycznym sportowym wymiarze nieco osłabła, "dama polskiego himalaizmu" dziś cieszy się z kolejnego osiągnięcia. O co chodzi?

Kinga Baranowska zdobyła certyfikat psychoterapeuty integracyjnego
Kinga Baranowska zdobyła certyfikat psychoterapeuty integracyjnegoAndrzej Hulimka/ForumAgencja FORUM

Ośrodek zdrowia psychicznego i kształcenia psychoterapeutów Centrum Terapii Dialog w Warszawie podzielił się ze swoimi obserwatorami ciekawą informacją.

Znana podróżniczka i wybitna himalaistka - Kinga Baranowska - z powodzeniem zakończyła kurs, uprawniający do prowadzenia procesu psychoterapeutycznego w nurcie integracyjnym. Oznacza to, że Baranowska zdobyła zupełnie nowy zawód, w branży niezwiązanej wprost z dotychczasowym doświadczeniem.

Dziś pragniemy pogratulować Kindze Baranowskiej, psychoterapeutce integracyjnej, ukończenia Szkoły Psychoterapii INTRA.
czytamy w oświadczeniu ośrodka Centrum Terapii Dialog

Jak czytamy na stronach Centrum Terapii Dialog, Kinga Baranowska specjalizuje się w psychoterapii osób z zaburzeniami lękowymi oraz interwencjach kryzysowych i pomocy w przejściu przez życiowe kryzysy. I choć mogłoby się wydawać, że psychoterapia to dziedzina, której daleko do aktywnego uprawiania himalaizmu, trzeba przyznać, że i tak mają ze sobą zaskakująco wiele wspólnego.

W wywiadzie dla Przeglądu Sportowego w 2020 roku, himalaistka zdradziła, że studiuje psychoterapię i póki co, koncentruje się zdobywaniu wiedzy i doświadczenia w tym aspekcie. Jak sama podkreślała, pomysł wyboru tej ścieżki rodził się w niej przez dłuższy czas, postanowiła jednak wykorzystać swoje osobiste doświadczenia, by robić coś dobrego i satysfakcjonujące oraz nieść wsparcie innym.

Dziś Baranowska może pochwalić się kolejnym osiągniętym celem, a z różnych stron napływają w jej stronę szczere gratulacje.

Kingo, jeszcze raz serdeczne gratulacje i życzenia dalszych sukcesów na Twojej psychoterapeutycznej (i nie tylko) drodze zawodowej

Cały post można zobaczyć poniżej:

Kinga Baranowska - jedna z najbardziej utytuowanych himalaistek w Polsce

Kinga Baranowska ma 47 lat, urodziła się w Wejherowie. Jej przygoda z himalaizmem zaczęła się w 2003 roku, kiedy to stanęła na szczycie Czo Oju (8201 m). Wyprawa zapoczątkowała pasmo sukcesów młodej wspinaczki.

Na jej liście zdobytych szczytów znalazły się też: Broad Peak, Annapurna, Lhotse, Nanga Parbat, Dhaulagiri, Manaslu czy Kanczendzonga. Na trzy ostatnie wspięła się jako pierwsza Polka w historii. Warto dodać, że podczas wspinaczki nie korzystała z dodatkowego tlenu z butli.

Na przestrzeni lat aktywności wspinaczkowej Kinga Baranowska zyskała mnóstwo nagród podróżniczych i nie tylko, w tym nagrodę Ministra Sportu za wspinaczkę na trzeci szczyt świata (2009), nagrodę Kolosa 2008 w kategorii "alpinizm", za zdobycie w ciągu jednego roku dwóch ośmiotysięczników: Dhaulagiri oraz Manaslu.

W 2015 roku prezydent Bronisław Komorowski odznaczył Kingę Baranowską Złotym Krzyżem Zasługi "za zasługi dla rozwoju sportów wysokogórskich, za promowanie imienia Polski w świecie".

***
Więcej w serwisie: 

"Zbliżenia". Barbara Wysoczańska: pisarka, która znalazła receptę na bestsellerINTERIA.PL
INTERIA.PL
Masz sugestie, uwagi albo widzisz błąd?
Dołącz do nas