Niepokojące zachowanie księcia Williama. Z księżną Kate nie jest dobrze?

Karolina Iwaniuk

Karolina Iwaniuk

Aktualizacja

Wciąż nie cichnie temat zdrowia księżnej Kate, która po operacji jamy brzusznej nie była widziana publicznie od końca grudnia 2023 roku. Teraz zachowanie księcia Williama w związku ze stanem żony, wzbudziło pewne niepokoje. Następca brytyjskiego tronu zrezygnował z ważnej uroczystości z "powodów osobistych".

Książę William niespodziewanie zrezygnował ponownie z uczestnictwa w ważnym wydarzeniu
Książę William niespodziewanie zrezygnował ponownie z uczestnictwa w ważnym wydarzeniu Pool / ContributorGetty Images

Książę William niespodziewanie zmienił ważne plany. Co się dzieje?

We wtorek książę William niespodziewanie wycofał się z uroczystości w kaplicy św. Jerzego na zamku Windsor. "Sprawa osobista nie ma związku ze stanem zdrowia jego ojca, króla Karola, u którego niedawno zdiagnozowano raka" - zapewniał pałac Kensington.

Wśród kongregacji biorących udział w nabożeństwie była wdowa po królu Konstantynie, królowa Anna-Marie, oraz ich syn, książę koronny Pavlos z żoną, księżną koronną Marie-Chantal. Książę William poinformował rodzinę zmarłego króla, że nie może być obecny na uroczystości tuż przed wydarzeniem.

Na nabożeństwie pojawiła się królowa Camilla, reprezentując nieobecnego króla Karola III oraz dalsza część rodziny królewskiej.

Więzi między brytyjską i grecką rodziną królewską są silne, a Konstantyn był bliskim przyjacielem zarówno króla Karola, jak i jego zmarłej matki, królowej Elżbiety. Jej mąż, książę Filip, urodził się na Krecie i był kuzynem ojca króla Konstantyna, króla Pawła I. Książę William sam jest ojcem chrzestnym jednego z dzieci księcia Pawlosa. Dlatego tak bardzo dziwi i niepokoi nieobecność Williama na tym wydarzeniu.

Stan księżnej Kate niepokoi coraz bardziej

Księżna Kate przeszła planowaną operację jamy brzusznej początkiem stycznia i wokół tej sytuacji narosło wiele pytań, nawet takich niewykluczających braku operacji, rzekomą ciążę księżnej.

Niewidziana od końca grudnia 2023 roku księżna Kate ma być otoczona specjalną opieką podczas rekonwalescencji. Już wtedy szybko odwoływane wydarzenia z udziałem księżnej i księcia budziły niepokoje, mimo zapewnień, że operacja była planowana.

Księżna Kate może liczyć na wsparcie męża
Księżna Kate może liczyć na wsparcie męża Pool / ContributorGetty Images

Teraz tak poważna zmiana w harmonogramie księcia Williama też nie napawa optymizmem i stwarza kolejna okazję do pytań odnośnie zdrowia księżnej Kate.

Pałac Kensington widząc zainteresowanie tym tematem wydaje kolejne lakoniczne oświadczenia, które twierdzą, że księżna Kate "wraca do zdrowia i czuje się coraz lepiej".

Te słowa jednak wielu nie przekonują i nie uspokajają. Powrotu księżnej do pełnienia jej publicznych obowiązków oczekuje się końcem marca 2024 roku. Z pewnością, gdy to nastąpi, będzie to wyjątkowo bacznie obserwowany powrót.

INTERIA.PL
Masz sugestie, uwagi albo widzisz błąd na stronie?
Dołącz do nas