Reklama

Niespodziewana decyzja królowej Elżbiety!

Królowa Elżbieta II znana jest ze swojego restrykcyjnego przestrzegania etykiety i zasad panujących na królewskim dworze. Rzadko zdarza się jej wyłamywać z tradycji, ale tym razem podjęła zaskakującą decyzję i coroczny świąteczny obiad z rodziną królewską nie odbędzie się. Podwód jest wszystkim dobrze znany.

Królowa Elżbieta II nie wypełni świątecznej tradycji

Co roku w Boże Narodzenie rodzina królewska spotyka się na obiedzie wydawanym przez królową Elżbietę II i wspólnie spędza ten wyjątkowy czas świąt. 

Królowa wraz z najbliższą rodziną biesiaduje w posiadłości we wsi Sandringham, ale wcześniej, przed wyruszeniem do tego miejsca w Pałacu Buckingham organizowany jest świąteczny obiad. 

 To wówczas spotyka się z dalszą rodziną, a całe przedsięwzięcie jest zorganizowane z rozmachem i przepychem. W tym roku obiad miał być jednak wydany nie w Pałacu Buckingham, a w Zamku w Windsorze, gdzie niemal od początku wybuchu pandemii królowa spędza czas. 

Jednak do wydarzenia w ogóle nie dojdzie. Jak podają brytyjskie media, królowa Elżbieta II odwołała świąteczne spotkanie ze względu właśnie na wzrost zachorowań i rozprzestrzeniający się nowy wariant koronawirusa - Omikron. 

To już drugi raz kiedy królowa odwołuje świąteczny obiad. W tamtym roku sytuacja wyglądała podobnie. Wówczas królowa spędziła ten czas tylko z mężem - księciem Filipem - i były to ich ostatnie wspólne święta. 

Jak dokładnie w tym roku będzie wyglądać reszta świątecznych dni u królowej? Tego jeszcze nie wiadomo.

Reklama

***

Zobacz również: 

Paula Tumala ma problemy z policją. To przez ojca córek

Karolina Ferenstein-Kraśko przemówiła na Instagramie! Nie dała satysfakcji hejterom...

INTERIA.PL
Dowiedz się więcej na temat: Królowa Elżbieta II

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy