Reklama

Reklama

​Nigella Lawson była weganką tylko dwa tygodnie. Stwierdziła, że ta dieta nie ma sensu

Słynna brytyjska gwiazda programów kulinarnych dwa tygodnie temu przeszła na weganizm. Teraz przerwała tę dietę, ponieważ "nie widzi sensu" w rezygnowaniu z tak wielu produktów spożywczych. Nigella Lawson zapowiada jednak, że choć nie chce zrezygnować z jedzenia mięsa, to zamierza je mocno ograniczyć w swoim jadłospisie.

Z roku na rok rośnie liczba osób, które rezygnują z jedzenia mięsa i wszelkich produktów odzwierzęcych. W Wielkiej Brytanii weganie stanowią 3 proc. społeczeństwa, w Polsce około 1,6 proc. Na podobny krok zdecydowała się niedawno gwiazda telewizyjnych programów kulinarnych i autorka wielu książek kucharskich Nigella Lawson. Teraz zdradziła w rozmowie z "The Sunday Times", że w jej przypadku wegańska dieta w ogóle się nie sprawdziła.

61-letnia gwiazda wyznała, że choć lubi warzywa i szanuje poglądy tych, którzy są na diecie roślinnej, ona sama nie jest w stanie zrezygnować z jedzenia mięsa. I dodała, że ludzie powinni jeść mięso, ponieważ "mają zęby stworzone do mięsa": "Jeśli o mnie chodzi, chcę jeść właściwe jedzenie i nie chcę nikogo pouczać. Jednak kurczowo trzymam się tego, że mamy zęby stworzone do jedzenia do mięsa, więc to naturalne, że chcemy je jeść. Wiem, że to argument, z którym weganie się nie zgadzają... Szanuję to stanowisko" - powiedziała gwiazda telewizji. Opowiedziała też o tym, jak wyglądała jej krótka przygoda z weganizmem. Po dwóch tygodniach diety roślinnej Lawson poczuła tak nieodpartą potrzebę zjedzenia jajek, że złamała się i zrezygnowała z dalszego wykluczania ich ze swojego menu. Ostatecznie eksperyment z wegańską dietą określiła jako "bardzo wyczerpujący".

Reklama

Nie oznacza to jednak, że Nigella Lawson nie widzi potrzeby zmiany sposobu odżywiania się. Przyznała, że w przyszłości chętnie ograniczy spożycie mięsa, bo chciałaby przyczynić się w ten sposób do ochrony środowiska. To plan na przyszłość, bo teraz gwiazda na Instagramie publikuje przepisy zdecydowanie nie dla wegetarian ani tym bardziej dla wegan. Jednym z ostatnich odkryć prowadzącej program "Nigella: At My Table" są pulpeciki z kaszanki w sosie pomidorowym oraz polski "Smalec Wyborowy", którego zdjęcie umieściła w jednym z ostatnich postów.

***
Zobacz również:


Iwona Węgrowska z ogromnym dekoltem na gali!

Paulina Krupińska przeszła metamorfozę!

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Dziś w Interii

Raporty specjalne

Rekomendacje