Reklama

Reklama

Powody, dla których kobiety się odchudzają

Wakacje, ślub i zerwanie z partnerem - to najczęstsze powody, dla których kobiety decydują się przejść na dietę. Najnowsze badania wskazują, że w ciągu roku kobiety przynajmniej siedem razy podejmują próbę zmiany swojej sylwetki.

Ponad 60 proc. kobiet odczuwa pełną mobilizację do poprawy wyglądu swojego  przed wakacjami. Dla co trzeciej ankietowanej impulsem do rozpoczęcia diety i jest zerwanie z partnerem. Panie chcą udowodnić swojemu "byłemu", co stracił...

Chudniemy co dwa miesiące

29 proc. kobiet przyznaje, że nadwaga wynikająca z ciąży, jest doskonałą mobilizacją do zmiany stylu życia, zaś 26 proc. pań wyznaje, że spotkanie z dawno niewidzianymi znajomymi jest zachętą do zgubienia kilku kilogramów.
Według badań kobieta podejmuje próbę schudnięcia średnio co dwa, trzy miesiące.

Reklama

Konkretna motywacja

- Zdaje się, że w przeważającej części kobiety decydują się chudnąć z powodu konkretnych wydarzeń i uroczystości. Panie wolą uzyskać szybkie, ale krótkotrwałe efekty, niż długotrwałe efekty, które jednak wymagają więcej pracy i dłuższego czasu na wyczekiwane efekty - wyjaśnia Jamie Ward, współzałożyciel portalu pay as U gym zrzeszającego siłownie.

INTERIA.PL/ PAP Life
Dowiedz się więcej na temat: odchudzanie | kilogramy

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy