Reklama

Reklama

Stać ich na taki raj

Uciec z zatłoczonego miasta do wiejskiej rezydencji to dziś marzenie większości gwiazd.

Od pewnego czasu polscy celebryci prześcigają się w budowaniu i kupowaniu okazałych domów, które dużo mówią o ich zamożności. Niektóre gwiazdy stawiają na nowoczesne budownictwo, wybierając wille lub apartamenty w nowych osiedlach Warszawy lub innych dużych miast. Najczęściej jednak osiedlają się z dala od hałaśliwych skupisk ludzkich, a ich wiejskie lub podmiejskie posiadłości imponują rozmachem i zachwycają formą, która coraz wyraźniej nawiązuje do architektury dworów i pałaców. Często inwestują w zabytkowe domy, które dzięki ich pieniądzom mają szansę ocaleć przed popadnięciem w ruinę i odzyskać dawny koloryt i piękno.

Wybitni osiedlali się we dworze...


Warto przypomnieć, że niektórzy majętni polscy artyści kupowali zabytkowe dworki już w czasach komunizmu. Utytułowany reżyser Andrzej Wajda (85) przywrócił do dawnej świetności dworek w Głuchach koło Wyszkowa, w którym kiedyś mieszkał poeta Cyprian Kamil Norwid. Zabytkowy dwór w Petrykozach koło Warszawy miał także zmarły w zeszłym roku wybitny aktor Wojciech Siemion.

Michał Żebrowski


Kilka lat temu Michał Żebrowski (39) wybudował sobie w Tatrach wielki dom w stylu góralskim. Zamieszkał tam z żoną Aleksandrą i cieszy się sielskim życiem. Coraz więcej przyjaciół chce pójść w jego ślady. Czyżby więc urok gór i tatrzański święty spokój stawały się zaraźliwe?

Maryla Rodowicz


Wymarzoną willę w podwarszawskim Konstancinie, która ma ponad sto lat, Maryla Rodowicz (65) zawdzięcza mężowi, biznesmenowi Andrzejowi Dudzińskiemu. Wiedział, że gwiazda marzy o takiej rezydencji, potajemnie kupił więc zabytek i sprezentował żonie w dowód miłości.

Andrzej Grabowski


Pięć lat temu kupił działkę pod Grodziskiem Mazowieckim, ale dopiero teraz przeprowadził się z warszawskiego apartamentu do domu zbudowanego z bali i pokrytego gontem stylizowanego na szlachecki dwór. Andrzej Grabowski (59) ma tam trzy łazienki, kominek i basen.
- Mamy dość zgiełku i hałasu wielkiego miasta. Chcemy cieszyć się ciszą, posiedzieć przed kominkiem - wyznała żona aktora, Anita Kruszewska-Grabowska.

Krystyna Janda i Maria Seweryn


Wybitna polska aktorka Krystyna Janda (58) od lat mieszka w zabytkowej willi w podwarszawskim Milanówku. Willę o powierzchni 250 metrów kw. zajmuje wraz z dwoma synami z małżeństwa z nieżyjącym już operatorem filmowym Edwardem Kłosińskim. Po rozwodzie aktorki z Andrzejem Sewerynem wprowadziła się też do niej córka, również aktorka, Maria Seweryn (36) z dwiema córkami.

Natasza Urbańska i Janusz Józefowicz


Gwiazdorzy aktualnej edycji Tańca z gwiazdami zamieszkali w zabytkowym dworze w Jajkowicach,niedaleko Białej Rawskiej w województwie łódzkim. XIX-wieczny dom otoczony jest rozległym parkiem, pełnym uroczych alejek spacerowych. Dwór wraz z posiadłością Janusz Józefowicz (52) i Natasza Urbańska (34) kupili przed kilkoma laty za trzy miliony złotych, ale szacuje się, że obecnie jego wartość może być wielokrotnością tamtej sumy.

Justyna Steczkowska


Z dala od ludzi piosenkarka wybudowała sobie elegancką, drewnianą willę, która ma trzysta metrów kwadratowych powierzchni. Położony koło Radziejowic dom ze wszystkich stron otoczają okazała zieleń i stawy, które sprawiają, że w tej pięknej posiadłości Justyna Steczkowska (39) może zrelaksować się po wycieńczających koncertach.

Reklama

Małgorzata Ryka

Twoje Imperium

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy