Taką emeryturę ma Krzysztof Cugowski. Ma na co narzekać?

Katarzyna Drelich

Opracowanie Katarzyna Drelich

Emerytury gwiazd są tematem, który zazwyczaj wzbudza ogromne emocje w mediach. Mogłoby się wydawać, że osoby, które całe życie były w blasku reflektorów, nie mogą narzekać na swoją sytuację finansową. Okazuje się jednak, że emerytury niektórych gwiazd są zaskakująco niskie.

Krzysztof Cugowski narzeka na wysokość swojej emerytury
Krzysztof Cugowski narzeka na wysokość swojej emeryturyMichał ŁepeckiAKPA

Krzysztof Cugowski narzeka na wysokość emerytury

Takim przykładem jest chociażby Krzysztof Cugowski. Piosenkarz znanego zespołu "Budka Suflera" pomimo, że na scenie występuje od ponad 50 lat, jakiś czas temu skarżył się na zatrważająco niską emeryturę, którą dostaje od państwa.

- Nie dałbym rady przeżyć z tego, co ZUS jest mi łaskaw zapłacić, więc będę musiał śpiewać do śmierci jak Mieczysław Fogg - przyznał Krzysztof Cugowski.

Co ciekawe, w 2017 roku rzecznik ZUS odniósł się do narzekania Krzysztofa Cugowskiego. - Nie jest tak, że Zakład Ubezpieczeń Społecznych wylicza emeryturę według swego widzimisię lub na podstawie dziwnych działań matematycznych. Na emeryturze każdy z nas dostanie tyle, ile odłożył, pracując. ZUS wyliczył Krzysztofowi Cugowskiemu dokładnie taką kwotę emerytury, jaka należała mu się z tytułu opłaconych składek na ubezpieczenia społeczne przez całą karierę wokalną. Jak się okazało, składek tych nie było za dużo. Każdy z narzekających mógł płacić składki większe, ale odprowadzali jedynie po 14 groszy miesięcznie - podsumował sprawę rzecznik.

Ile wynosi emerytura wokalisty "Budki Suflera"?

Wokalista otrzymuje 882 zł. - Nie mam pretensji do losu, że po sukcesie, który odniosłem, teraz nie powinienem się zastanawiać, czy ja będę miał z czego żyć, gdybym przestał grać, czy nie. Zarobiłem troszkę pieniędzy, ale nawet nie porównuję się do ludzi zamożnych, bogatych. Owszem, rok, dwa przeżyję bez grania, jakoś to będzie, ale co dalej? - skomentował kwestię swojej emerutury dla "Pomponika".

***
Więcej w serwisie: 

Pracuje z gwiazdami światowego kina. Czym różnią się od tych polskich? Klaudia Śmieja-Rostworowska u Katarzyny ZdanowiczINTERIA.PL
INTERIA.PL
Masz sugestie, uwagi albo widzisz błąd na stronie?
Dołącz do nas