Reklama

Reklama

Viola Piekut na konkursie Miss Polski 2021

W Nowym Sączu trwa Festiwal Piękna. Jednym z najważniejszych punktów w programie imprezy były wybory Miss Polski, które odbyły się w piątkowy wieczór. Korona najpiękniejszej powędrowała do Agaty Wdowiak, a w loży jurorskiej zasiadła plejada polskich gwiazd. Wśród nich znalazła się projektantka, Viola Piekut.

Viola Piekut rolę jurorki pełniła wraz z Edytą Herbuś, Ewą Wachowicz, Viki Gabor i laureatkami poprzednich edycji konkursu: Anną-Marią Jaromin, Magdaleną Kasiborską, Katarzyną Krzeszowską i Elżbietą  Sawerską.

Oprócz oceniania kandydatek Viola Piekut miała jeszcze jedną rolę: to w sukniach z jej pracowni pokazały się uczestniczki konkursu. Trzeba przyznać, że prezentowały się zjawiskowo!

Viola Piekut odczuła skutki pandemii

Sędziowanie w wyborach Miss Polski można raczej zaliczyć do przyjemnych obowiązków. Viola Piekut ma jednak za sobą trudne miesiące. Podobnie jak inni pracownicy branży modowej, także i ona dotkliwie odczuła skutki pandemii koronawirusa.

Reklama

Projektantce udało się jednak znaleźć sposób na przetrwanie trudnego czasu. Jak tłumaczy, postawiła na casualowe modele.  - Od razu zaczęliśmy myśleć: co robić, jak działać, by utrzymać tych, którzy z nami na co dzień pracują. To sprawiło, że wypuściłam casualową kolekcję, która została dobrze przyjęta - tłumaczy. 

Viola Piekut o przyjaźni z Grażyną Torbicką

Viola Piekut należy do najbardziej znanych i cenionych polskich projektantek. Nic więc dziwnego, że suknie sygnowane jej imieniem, wybiera na ważne wydarzenia wiele gwiazd. Czasem modowej współpracy towarzyszy przyjaźń. Taka właśnie relacja łączy Violę Piekut z Grażyną Torbicką.

 - To było coś niesamowitego - opowiada Piekut o początkach znajomości.  - Zawsze chciałam ubrać Grażynę. Kiedy się poznałyśmy, okazało się, że obie dążymy do tego samego i świetnie się razem czujemy. To było tak naturalne, że nawet nie pamiętam dokładnie, jak to się stało.

 - Grażyna jest tak wyjątkową kobietą, że cieszę się, że stanęła na mojej drodze i pcha mnie do przodu - dodaje projektantka.

Kto wie, może pośród uczestniczek tegorocznych wyborów Miss Polski znajdują się przyszłe gwiazdy, które wkrótce zobaczymy na czerwonych dywanach w kreacjach Violi Piekut?

Festiwal Piękna i wybory Miss Polski

Wybory Miss Polski odbywają się w ramach trwającego przez cały weekend Festiwalu Piękna w Nowym Sączu. Laureatką tegorocznej edycji konkursu została Agata Wdowiak - 24-latka z Łodzi, która na co dzień studiuje i pracuje jako modelka. W wolnych chwilach oddaje się swojemu hobby - wspinaczce górskiej.

W ramach Festiwalu Piękna czekają nas jeszcze wybory Miss i Mistera Supranational. Wydarzenia są transmitowane przez telewizję POLSAT.

Przeczytaj również:Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Dziś w Interii

Raporty specjalne

Rekomendacje