​Zmarła wokalistka grupy Roxette, Marie Fredriksson

W wieku 61 lat zmarła wokalistka znanej szwedzkiej grupy Roxette, Marie Fredriksson. W 2002 roku zdiagnozowano u niej raka mózgu. O śmierci piosenkarki poinformowała we wtorek w komunikacie prasowym jej menedżerka, Marie Dimberg.

Wokalistka miała 61 lat. Zostawiła po sobie wiele, kultowych dziś hitów
Wokalistka miała 61 lat. Zostawiła po sobie wiele, kultowych dziś hitów East News

Marie Friedriksson w 1986 razem ze swoim przyjacielem Perem Gessle utworzyła zespół Roxette, który po kilku latach podbił swoimi piosenkami szczyty list przebojów. W roku 2002 u Fredriksson wykryto guza tylnej części mózgu. Przerwała karierę, by przejść intensywne leczenie w Karolinska Hospital w Sztokholmie. W 2004 piosenkarka oświadczyła, że jest już zdrowa. W tym roku również wydała pierwszą solową płytę po angielsku, "The Change". Teksty zawartej na krążku piosenek opowiadają o jej chorobie i uczuciach. W 2006 roku, z okazji 20-lecia zespołu Roxette, Marie wraz z Perem Gessle wydała płytę z największymi hitami grupy. Rok później wraz z mężem Mikaelem Bolyosem nagrała kolejną anglojęzyczną płytę - "A Family Affair".

Grupa Roxette zyskała popularność dzięki drugiemu studyjnemu albumowi "Look Sharp!", który ukazał się w 1988 roku. Jednak o sukcesie zdecydował przypadek. Piosenkarka Marie Fredriksson i autor tekstów Per Gessle trafili na światowe listy przebojów dzięki amerykańskiemu studentowi, który przebywał na wymianie w Szwecji. Usłyszał tam piosenki Roxette, a gdy pojechał na święta do Stanów, zabrał ze sobą płytę tej grupy i podarował ją znajomemu, który pracował w lokalnej stacji radiowej. Dzięki niemu hity Roxette stały się tak popularne, że jedna z wytwórni postanowiła wydać w Stanach album "Look Sharp!", co pierwotnie nie było planowane.

Marie Fredriksson niedawno wyznała, że największy hit z tamtej płyty, piosenka "The Look", mimo upływu lat porywa tak samo. "To wciąż jeden z moich faworytów, być może najlepsza rzecz, jaką kiedykolwiek zrobiliśmy - teraz wyróżnia się tak samo jak wtedy" - przyznała.

PAP life
Masz sugestie, uwagi albo widzisz błąd na stronie?
Dołącz do nas