Reklama

Reklama

Ekstremalnie inteligentne znaki zodiaku. Jesteś w tej piątce?

Nieważne, czy wierzysz w astrologię, na pewno jesteś choć trochę ciekaw odpowiedzi na pytanie: czy jestem w grupie najbardziej inteligentnych znaków zodiaku. Prawda? Co rozumiemy przez inteligencję? To swego rodzaju zamiłowanie do zdobywania wiedzy. Niektórzy z nas nie są na to ukierunkowani i to też jest ok. Niezależnie od zainteresowań, wykształcenia czy pozycji zawodowej, każdy z nas może być uznany za osobę inteligentną. Sprawdźmy, jakie predyspozycje daje nam data urodzenia!

Kim jest geniusz? To nie tylko osoba ponadprzeciętnie inteligentna. To ktoś kreatywny, kto potrafi wpaść na rozwiązania, które dla innych ludzi wydają się niedostępne. Geniusze są bardzo elastyczni. Kiedy wychodzą ze swojej strefy komfortu, nie są zagubieni i zlęknieni. Z ciekawością eksplorują nieznane rejony i szybko się ich uczą. Osoby o wysokim IQ lubią własne towarzystwo, nie potrzebują dziesiątek osób wokół siebie. Z przyjemnością koncentrują się na działaniu. 

Ekstremalnie inteligentne znaki zodiaku

Wodnik

Wodnik wszystko filtruje przez rozum. Musi przemyśleć, rozłożyć na czynniki pierwsze, przespać się z problemem. Potrafi się dystansować od problemów, co pozwala mu szybciej znaleźć dobre rozwiązanie. Znany jest z tego, że jest zrównoważony, pomysłowy i ma tzw. chłodną głowę. Wodniki mają szerokie horyzonty i są bardzo otwarte na pomysły z nawet najbardziej odległych im rejonów.  Lubią mieć alternatywę — również w punktach widzenia. Nie oznacza to jednak, że łatwo przekonać Wodnika do swoich racji. Nie uwierzy, dopóki nie będzie miał twardych dowodów. 

Reklama

Sprawdź też: Jedno celne pytanie wystarczy, żeby dowiedzieć się, z kim mamy do czynienia

Panna

Panna interesuje się wszystkim. Literalnie — wszystkim. Nawet jeśli większość uważa, że coś jest bezsensowne czy oczywiste. Jeśli nie ma jasnego przepisu na rozwiązanie jakiegoś problemu, Panna na pewno zaproponuje coś od siebie. Uwielbia rozwiązywać nierozwiązywalne i naprawiać nienaprawialne. Cały czas myśli i tworzy. Niewiele jest spraw, których Panna nie da rady ogarnąć czy zrozumieć. Zadaje wiele pytań, a to domena geniuszy.

Koziorożec

Koziorożce mają bardzo metodyczny, precyzyjny i wysoce ustrukturyzowany sposób myślenia. To pomaga im w podejmowaniu mądrych decyzji. Panują nad sobą, unikają impulsywnych działań. Mają jasne wyobrażenie celu. Są gotowe rozważyć każdą propozycję, przemyśleć każdy koncept i poznać dowolną liczbę alternatywnych strategii. Potrafią przyjmować szerszą perspektywę i rozbić na czynniki pierwsze dosłownie każdą sytuację. Są niezwykle inteligentne i potrafią tę inteligencję dobrze wykorzystywać. Całe życie się uczą, nie poddają się przy niepowodzeniach.

Czytaj też: Terapeuta ujawnia 7 rzeczy, które w związku są ważniejsze od miłości

Skorpion

Skorpion jest inteligentny, silny psychicznie i bardzo intensywny. Oszukanie go jest praktycznie niemożliwe. Rozumuje percepcyjnie i potrafi skutecznie korzystać z informacji, które pozyskuje — również od swojej intuicji. Skorpion wspaniale wychwytuje te informacje, które inni przegapiają lub uważają za nieistotne. Inteligencja Skorpiona może być niebezpieczna w sytuacjach, gdy zajdzie mu się za skórę — potrafi wtedy w okrutny sposób się zemścić. 

Bliźnięta

Przyjrzyj się z boku, a w mig poznasz geniusz Bliźniąt. Są najszybszymi myślicielami w całym zodiaku. Ich zdolności zdobywania i rozpowszechniania wiedzy są ponadprzeciętne. Do tego dorzucają wspaniałe poczucie humoru — kolejną oznakę geniuszu. Dzięki tej cesze są bardziej kreatywne, imponują zdolnością rozumowania i umiejętnościami werbalnymi oraz bardzo łatwo nawiązują przyjaźnie. 

Jak zostać członkiem Mensa?

Wyniki kandydatów do Mensy podaje się zazwyczaj w jednej z trzech skal o odchyleniach standardowych równych 15 (skala Wechslera), 16 (skala Stanford-Bineta) lub 24 (skala Cattella), w których do górnych 2% populacji kwalifikują się osoby o IQ równym lub wyższym odpowiednio 130, 132 lub 148. Mensa Polska do 2015 roku używała skali Cattella o odchyleniu standardowym równym 24, dla której granica wynosi 148. Od 2016 Mensa Polska stosuje powszechnie używaną przez polskich psychologów oraz inne Mensy krajowe skalę Wechslera o odchyleniu standardowym równym 15, dla której granica wynosi 130. Wyniki są równoważne (podobnie jak 100 cali to 254 centymetry, mimo że 100<254) i wymogiem kwalifikującym jest wynik w górnych 2% populacji - czytamy na stronie organizacji.

Aby w Polsce uzyskać członkostwo Mensy, należy osiągnąć wynik oznaczający IQ równy co najmniej 130 w skali Wechslera. 

Spróbujecie swoich sił w testach?

Czytaj też:

To nie jest praca dla każdego. Trzeba mieć żelazny żołądek

To, co widzisz na tym obrazku, ujawnia kluczową część twojej osobowości

Sprawdź swoją wiedzę z quizie:

INTERIA.PL
Dowiedz się więcej na temat: znaki zodiaku | horoskop | inteligencja | IQ

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy