Imię, które w Polsce właściwie już nie występuje. Noszą je kobiety o wyjątkowej sile

Jakie imię nadać córce, która niebawem ma pojawić się na świecie? To właśnie ono często definiuje charakter dziecka. Bogda to oryginalne, ale nieco zapomniane już imię kobiece. Co oznacza i jakie czym może się wyróżniać dziewczynka, której rodzice zdecydują się ją tak nazwać? Sprawdź.

To imię, które w Polsce właściwie już nie występuje. Choć jest mało popularne, noszą je kobiety o wyjątkowej sile
To imię, które w Polsce właściwie już nie występuje. Choć jest mało popularne, noszą je kobiety o wyjątkowej sile123RF/PICSEL

Pochodzenie i znaczenie imienia Bogda

Bogda to imię pochodzenia starosłowiańskiego, które oznacza Bóg jej daje, lub Bogu daje. Jest jednym z wariantów imienia "Bogdana" oraz żeńskim odpowiednikiem imienia "Bogdan" - popularnego po dziś dzień.

Popularność imienia Bogda w Polsce

W Polsce imię to nie jest już używane. W 2023 roku, podobnie jak we wcześniejszych latach, żadnej dziewczynce nie nadano imienia Bogda.

Cechy osób o imieniu Bogda

Kobiety o imieniu Bogda są bardzo wytrwałe w dążeniu do celu, choć bywają nadmiernie uparte. Charakteryzują je silna wola i potrzeba przewodzenia innym, dzięki czemu często wchodzą w rolę liderek. Bogdy to kobiety o niezwykłej odwadze, które nie boją się podejmowania ryzyka. Świetnie radzą sobie w trudnych sytuacjach wymagających niecodziennego podejścia.

Imię Bogda cechuje osoby towarzyskie, uśmiechnięte, które lubią przebywać w otoczeniu innych. Są przyjaźnie nastawione do świata i otwarte na nowości.

Imię Bogda
Imię Bogda123RF/PICSEL

Znane osoby o imieniu Bogda

Bogda to imię zapomniane w Polsce. W naszym kraju, jak i poza jego granicami na przestrzeni lat pojawiły się jednak znane kobiety, którym nadano imię Bogdana. Wśród nich znalazły się:

  • Bogdana Kolewicz — serbska filozof polityki;
  • Bogdana Matsotska — ukraińska narciarka alpejska, olimpijka;
  • Bogdana Stritar — słoweńska śpiewaczka operowa;
  • Bogdana Zagórska — polska piosenkarka.

Bogda — kariera zawodowa

Bogda to kobieta o silnej woli, wytrwała w działaniu, która nie boi się wyzwań. Z tego względu świetnie radzi sobie na stanowiskach, które wymagają podejmowania szybkich, ale świadomych decyzji. Odnosi sukcesy w swoim zawodzie, często jest mianowana na kierownicze stanowiska, na których umiejętnie zarządza ludźmi.

Źródła:

http://kalendarz.websik.com/imieniny-bogdy
https://www.imiona.info/Bogda.html
https://dane.gov.pl/pl/dataset/219/resource/54100,imiona-zenskie-nadane-dzieciom-w-polsce-w-2023-r-imie-pierwsze/table?page=1&per_page=20&q=bogda&sort= 

Znaki Zodiaku. Poznaj ich wady i zaletyInteria.tv
INTERIA.PL
Masz sugestie, uwagi albo widzisz błąd na stronie?
Dołącz do nas