Mieszkasz pod tym numerem? To może przynieść pecha

Karolina Iwaniuk

Opracowanie Karolina Iwaniuk

Numerologia to nie tylko data naszego urodzenia, ale także liczby zawarte w naszym numerze PESEL, a także numer telefonu, czy numer mieszkania. Ten ostatni może decydować o tym, czy będziemy szczęśliwi w miejscu, w którym mieszkamy, a może wręcz przeciwnie. Które numery mieszkań według numerologii przynoszą pecha?

Pechowe numery mieszkań i domów. Chodzi nie tylko o trzynastkę
Pechowe numery mieszkań i domów. Chodzi nie tylko o trzynastkę123RF/PICSEL

Numer mieszkania a życiowy pech

Czy numer mieszkania może mieć wpływ na nasze życie? Według numerologii owszem. Liczby, które towarzyszą nam przez całe życiem zdaniem numerologów mają swoją konkretną wibrację, która oddziałuje na nas.

W niektórych kulturach dane liczby są uznawane w ogóle za pechowe i mieszkanie pod ich wibracją jest postrzegane jako z góry założone nieszczęście. I tak Chinach numer 4 jest uważany za pechowy, bo w języku chińskim "4" brzmi jak słowo oznaczające "śmierć". W japońskiej kulturze numer 9  brzmi jak słowo oznaczające "ból", więc też nie cieszy się dużym powodzeniem.

Na jakie numery mieszkań uważać, żeby nie przyciągać niekorzystnej dla nas wibracji?

Pechowa 13 od lat uważana za nieszczęśliwą liczbę

13 od lat jest uważana za pechową. Dlaczego?
13 od lat jest uważana za pechową. Dlaczego? 123RF/PICSEL

Choć w numerologii głównie funkcjonują liczby od 1 do 9, to widok 13 może budzić strach. 13 burzy boski porządek świata i jest nazywana "diabelskim tuzinem". Dlaczego jest uznawana za taką pechową i rujnującą plany kosmosu?

12 pór roku lub 12 apostołów, a także 12 godzin i 12 znaków zodiaku - to wszystko tworzy pewną całość, a 12 po dodaniu do siebie cyfr daje liczbę 3, która z kolei uznawana jest za boską (trójca święta).

13 więc jest uznawana za diabelską liczbę. W numerologii 13 ma wibrację mozolnej pracy i trudu, więc faktycznie mieszkając pod tym numerem możemy nie odczuwać dużego szczęścia, a jedynie trud włożony w jego zdobywanie.

Czwórka owiana złą sławą

Chińczycy i Japończycy uważają czwórkę za liczbę pechową
Chińczycy i Japończycy uważają czwórkę za liczbę pechową 123RF/PICSEL

Nawet gdybyśmy chcieli odczarować zły wpływ 13-stki i przekształcić ją w numerologiczną podstawę, czyli dodając 1+3 to otrzymamy liczbę 4, a ona także nie wróży nam najlepiej.

W Chinach, Japonii i Tajwanie nie spotkamy mieszkań o numerze 4, tak samo jadąc windą, nie zobaczymy przycisku z numerem 4. Te dalekowschodnie przesądy dotarły także i do Europy i choć w tej części świata już znajdziemy czwarte piętro i numery mieszkań także nie pomijają czwórki, to lepiej unikać jej wibracji w mieszkaniu.

W numerologii liczba 4 ma swoje dwa aspekty, jasną i ciemną stronę. Ta jasna wibracja to stabilizacja i spokój. Jednak gdy przybierze swe ciemne oblicze możemy być pod wibracją ugrzęźnięcia w jakiejś niewygodnej dla nas sytuacji, stagnacji, czy braku możliwości.

Czy Polacy wierzą w horoskopy?Interia.tv
INTERIA.PL
Masz sugestie, uwagi albo widzisz błąd na stronie?
Dołącz do nas