Świat szczególnie mocno pokochał i zapamiętał jedną kobietę o tym imieniu. To wojowniczka i optymistka

Te kobiety trudno wytrącić z równowagi. Nie tracą panowania nawet w niewygodnych sytuacjach. Jednocześnie są wyjątkowym wsparciem dla innych. Dziewczynki nazywane imieniem Diana to silne, a jednocześnie spokojne kobiety, które ponad wszystko cenią sobie szczere relacje. Co jeszcze można powiedzieć o charakterze kobiet o tym imieniu?

Świat szczególnie mocno pokochał i zapamiętał jedną kobietę o tym imieniu
Świat szczególnie mocno pokochał i zapamiętał jedną kobietę o tym imieniu123RF/PICSEL

Pochodzenie i znaczenie imienia Diana

Diana to imię, które pochodzi z języka łacińskiego. Słowo to znaczy boska, podobna do bogini.

Popularność imienia Diana w Polsce

Imię Diana stało się bardzo popularne na całym świecie za sprawą księżnej Diany. Od momentu jej pojawienia się w rodzinie królewskiej, wiele rodzących się dziewczynek przy narodzinach otrzymywało właśnie takie imię. W 2023 roku w Polsce urodziło się 411 kobiet nazwanych Diana. Najwięcej z nich przyszło na świat w województwie: mazowieckim, małopolskim i podkarpackim.

Kiedy obchodzimy imieniny Diana?

Kobiety o imieniu Diana obchodzą w Polsce swoje święto 13 i 15 sierpnia.

 • Szukasz znaczenia swojego imienia? Sprawdź w imienniku
księżna Diana
księżna DianaAlbum OnlineEast News

Diana — zdrobnienia imienia

Diana to imię bardzo krótkie i przyjemne w wymowie. Wiele osób używa jednak zdrobnień wobec tak nazwanych kobiet. Wśród popularnych określeń są m.in.:

 • Dianeczka,
 • Djana,
 • Dianka,
 • Dianusia,
 • Dajana.

Numerologia i cechy osób o imieniu Diana

Diana jest osobą lubianą w towarzystwie, choć najbliższych przyjaciół ma jedynie kilku. Starannie dobiera osoby, z którymi chce spędzać czas. Skutecznie odsuwa od siebie ludzi fałszywych i wprost zaznacza, że ceni sobie szczerość. Diana to kobieta, którą cechuje niezwykła energia.

Diana jest numerologiczną dwójką. Co to oznacza dla jej charakteru? To kobieta delikatna, pełna wdzięku i niezwykle spokojna. Nie ma problemów i oporów przed nawiązywaniem znajomości z innymi ludźmi, ale stroni od wielkich przyjęć i hucznych imprez.

Znane osoby o imieniu Diana

Niewiele jest znanych kobiet w Polsce o imieniu Diana. Na świecie najbardziej popularną postacią o tym imieniu była księżna Walii, żona obecnego króla Karola, która zmarła tragicznie w wypadku samochodowym w Paryżu. Wiele innych kobiet, które zasłynęły na świecie z uwagi na swoje zasługi, posługuje się również tym imieniem:

 • Diana Spencer, księżna Walii - pierwsza żona księcia Karola, synowa królowej Elżbiety II,
 • Diana Barrows - amerykańska aktorka,
 • Diana Blumenfeld - polska aktorka,
 • Diane Keaton — amerykańska aktorka,
 • Diana Canova - amerykańska aktorka,
 • Diana Andalo - włoska mniszka dominikańska, błogosławiona Kościoła rzymskokatolickiego.

Diana — kariera zawodowa i życiowe talizmany szczęścia

Szczęśliwym kamieniem dla Diany jest agat. Diana jest przewodniczką, duchowym wsparciem i wojowniczką. Wśród kobiet noszących to imię przodują te, które na ścieżce zawodowej wybierają pracę z ludźmi, często są psycholożkami lub pomagają innym w samorozwoju. Kochają sztukę, dlatego niekiedy zostają również malarkami i plastyczkami.

Źródło:

1. https://pl.wikipedia.org/wiki/Diana_(imi%C4%99)

2. https://dane.gov.pl/pl/dataset/219/resource/54100,imiona-zenskie-nadane-dzieciom-w-polsce-w-2023-r-imie-pierwsze/table?page=1&per_page=20&q=Diana&sort=

Znaki Zodiaku. Poznaj ich wady i zaletyInteria.tv
INTERIA.PL
Masz sugestie, uwagi albo widzisz błąd na stronie?
Dołącz do nas