Uważaj 5 czerwca. Kumulacja zjawisk wywoła silne wibracje

Astronomia i astrologia są ze sobą ściśle związane. Nie od dziś wiadomo, że zjawiska astronomiczne mocno wpływają na przyrodę i ludzi. 5 czerwca 2024 roku dojdzie jednak do wyjątkowej sytuacji nałożenia się na siebie dwóch zjawisk, w efekcie powstaną silne wibracje, które mogą mieć duży, negatywny wpływ na ludzi.

Podwójne zjawisko wzbudzi dziś silne wibracje
Podwójne zjawisko wzbudzi dziś silne wibracje123RF/PICSEL

5 czerwca 2024 roku podwójna koniunkcja

Każdy pasjonat astrologii wie, że koniunkcje planet silnie wpływają na naszą energię i życie. Dzisiejsze wibracje wzbudzone koniunkcją będą o wiele większe niż zazwyczaj, bowiem 5 czerwca dojdzie do podwójnej koniunkcji. Na niebie spotkają się najpierw Księżyc i Jowisz, a następnie Księżyc i Merkury. Co oznacza dla ludzi podwójna koniunkcja?

5 czerwca koniunkcja Jowisza i Księżyca

Koniunkcja Księżyca i Jowisza z reguły uważana jest za pozytywne zjawisko. Księżyc wzmacnia twórcze działanie tej planety. Najczęściej dni ich spotkania uważane są za doskonały czas do samorozwoju, poszukiwania nowych ścieżek w życiu i oddawania się twórczej pasji. “Zazwyczaj", gdyż w układzie, który dziś nastąpi, Jowisz odegra nieco inną rolę.

5 czerwca koniunkcja Merkurego i Księżyca

Koniunkcja Merkurego i Księżyca z reguły w astrologii także postrzegana jest jako pozytywne zjawisko. Wzmacniający działanie planty mądrości Księżyc sprawia, że bywa to dobry czas na analizy, podejmowanie decyzji i rozpoczynanie nowych planów. To czas, gdy zdrowy rozsądek gra pierwsze skrzypce, więc decyzje podjęte w tym czasie oparte będą na logice i dogłębnej analizie. Problem w tym, że 5 czerwca Księżyc stworzy dwie pary, a efekty mogą być dla nas trudne.

Merkury, Jowisz i Księżyc dziś "spotkają się" na niebie
Merkury, Jowisz i Księżyc dziś "spotkają się" na niebie123RF/PICSEL

5 czerwca będziemy drażliwi i wybuchowi

Podwójna koniunkcja Księżyca z Merkurym i Jowiszem wzbudzi bardzo silne wibracje, które wyolbrzymią także negatywny wpływ, jaki miewają obie planety. Dostrzeganie detali dzięki Merkuremu może dziś sprawić, że będziemy "czepiać się szczegółów", a ich niedokładność wzbudzi rozdrażnienie. Silne poczucie obowiązku i skłonność do analiz nie idzie w parze z negatywnymi cechami Jowisza, które dzisiejsza koniunkcja wyolbrzymia: lenistwo, przerzucanie odpowiedzialności na innych, rozrost ego — to cechy, które planeta szczęścia i pomyślności ma wpisane w swoją ciemną stronę.

Spotęgowane energie Jowisza i Merkurego, które w pewnych aspektach mogą się wykluczać i ścierać, sprawią, że dziś łatwiej niż zwykle będziemy popadać w konflikty a poziom naszego rozdrażnienia może przekraczać wszelkie granice.

Aby nie dać się negatywnym wibracjom warto skorzystać z mądrości i chłodnej analizy, którą niesie ze sobą moc Merkurego oraz użyć twórczej mocy Jowisza do łagodzenia konfliktów i artystycznego wyrażenia swoich emocji, które dziś lepiej przelać na płótno, wyrazić muzyką czy wierszem.

Znaki Zodiaku. Poznaj ich wady i zaletyInteria.tv
INTERIA.PL
Masz sugestie, uwagi albo widzisz błąd na stronie?
Dołącz do nas